Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ezek a zab gabona félék...

Ezek a zab gabona félék mennyire egézségesek? Vagy a tej felnött korban? Ugy hallottam az csak gyerek korban egézséges

Figyelt kérdés
2015. máj. 29. 21:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Komoly témát feszegetsz... A zab még istenes, az nem gluténtartalmú (bár könnyen szennyeződhet, nem szokták gondosan elválasztani a gluténtartalmú dolgokat a gyárban), de a búza már súlyosabb.

Leginkább a saját faj teje jó gyerekkorban, de aki rendszeresen iszik tejet, az kevésbé szokik el tőle, vannak népek, akik idősen is isszák állataik tejét és nem tűnnek betegnek... Az ember elég jó abban, hogy alkalmazkodjon ahhoz a táplálékhoz, ami van neki. Lehet évtizedekig élni csak növényi és csak állati táplálékon is... A sok rost is OK, a nulla is, bélflóra kérdése, valamiért a kevés nem jó, úgy tudom.

Az emberek nagyon jelentős része nem tudja rendesen megemészteni a tejet és sokaknak rosszul esik a glutén is, főleg a modern táplálkozásban ugrott meg a gluténfogyasztás. A mai ember sokszor rengeteg gabonát eszik s az is sokkal gluténosabb, mint rég.


Az én kis laikus gondolataim némi utánaolvasás után ilyenek, de nekem nem is kell több. Nem akarok sem gabonát (max. néha 1 deka rizst), sem tejet enni, olyan remekül megvagyok mindkettő nélkül, a testem pedig jobban érzi magát más táplálkozáson :) Nem vagyok rosszul a gluténtől és tejtől sem, de azért lenyom kissé, de a sok szénhidrát is ilyen. Jó dolog hallgatni a testünkre.

2015. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nézz utána.. ha nem a tejipar vagy a gabonaipar érdekcsoportjait, általuk képzett szakembereket kérdezel, akkor még arról is sok infóra lelhetsz, hogy gyerekkorban is kifejezetten ártalmas, de minimum ócska és felesleges a gabona és tej. Hát még a feldolgozott gabonatermékek és tejtermékek..
2015. máj. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!