Segítség! A lányom szörnyen elhízott! Mit tegyek?
A lányom iszonyúan kövér. Itthon egészségesen főzök, de az édességet nem korlátozom, tegnap is megevett egy egész tábla csokit, meg ma is. Nem akarom megbántani, de tényleg kövér. Mérlegünk nincs itthon, de egy pár hete sírva jött haza, hogy az iskolában megmérték őket, és ő volt a legkövérebb. Egyik nap már nagyon kíváncsi voltam a méreteire, és azt mondtam neki, hogy varratok neki egy ruhát, így hát fogtam egy mérőszalagot, és lemértem mellbőségét, derékbőségét hasát, csípőjét és combját. ledöbbenve jegyeztem fel a gyermek adatait:
Amikor sírt, azt mondta, hogy 80 kilogramm a súlya
Mellbősége: 97 centiméter
Derékbősége: 117 centiméter
Hasa: 134 centiméter (!)
Csípője: 129 centiméter
Combja: 73 centiméter
Szerintem nagyon rosszul oszlik el rajta a súly, sportolni nem hajlandó.
Köszönöm a válaszokat!
Érdekes, hogy erre csak a mérőszalag és a súlymérés döbbentett rá. Eddig nem láttad őt?
Egyébként pedig nem bántani kell, hanem magadat okolni, amiért ilyenre nevelted. Gondolom, kicsi korában akkor volt jó kislány/unoka, ha szépen mindent megevett, amit te vagy a nagymama elé rakott.
Lehet, hogy pótcselekvésként eszik, mint a legtöbb kövér ember. Azt is te hagytad neki Isten tudja mióta, hogy napi egy tábla csokit befaljon, ami nem normális dolog!
szia. szerintem mindenképp orvosnak kell látni ő többet tud segíteni.
de meg kell próbálni megvonni tőle a csokit este 6 után ne egyen és ha mozogna kicsit az is jó lenne . nem pont 3 óra futás vagy edzőterem. először elég 1 óra gyors séta, bicikli, esetleg úszás .
sok sikert és kitartást
Bemásolom az írásomat, másik kérdéshez írtam, egy 10 éves kislánnyal kapcsolatban, de ugyanaz vonatkozik általánosságban rátok is mint rá.
"Lehet, hogy nem chipset eszik és nem lusta, de a mozgás önmagában nem gyógyít meg anyagcsere betegségeket, a gyümölcsök viszont a cukortartalmuknál fogva édességek..
Az étel minden korban fontos, kinek miért. Fontos, mert nélküle éhenhalunk. Fontos, mert ételtől függ az egészségünk és a betegségünk. A rossz ételek fontosak az okozott betegségek miatt, a jó ételek fontosak az egészség megőrzése végett. Minden fontos.. gyerekkorban is, felnőtt korban is, érvelés kérdése.
Hogyan fogadja el magát.. egy cukorbeteg hogyan fogadja el, hogy szar kajákat eszik és megbetegszik? Egy rákos hogyan fogadja el a rossz étkezéssel összefüggő állapotát?
Mély kérdések, igazából akármilyen súlyos is a probléma (enyhe túlsúly vagy szélsőséges túlsúly vagy halálos betegség) elfogadni mindent el lehet. Ez a belső béke és boldogság témája, azért itt nyugati országokban ebben nem vagyunk túl jók szerintem, de tökéletes cél az ilyen irányú fejlődés.
Nem kell szemetet enni, ki kell mondani hogy a kommersz gabonakenyerek, a tejtermékek és az élelmiszeripar által legyártott feldolgozott műkaják tele cukorral vagy mesterséges édesítőkkel és vegyi anyagokkal mind hulladékok, fogyasztásra alkalmatlan, megbetegítő szemetek.
Ha ezt kimondjuk, akkor már csak a friss táplálékok várnak kritikára, bár szerintem még a kommersz hús is kevésbé megbetegítő, mint a kommersz gabonák.
És persze, a kommersz zöldségek vitamintartalma nem kielégítő, vegyszermaradványok aggályosak, de még így is egészségesebben lehet élni hússal és zöldségekkel, mint ugyanígy szennyezett gabonákkal, tejtermékekkel, feldolgozott kajákkal amik még alapjáraton is megbetegítőek a gyulladásfokozó fehérje, méreganyag tartalmuknál fogva.
Egy gyerek pedig nem lesz duci, csak ha kenyeret, tésztákat és sok tejterméket eszik. Egyszerűen csak ezeket a fölösleges és megbetegítő anyagokat kell elkerülni, annyira egyszerű lenne.
Csak aki nem lisztérzékeny, az úgy érzi ez macera. Na most, emberek gond nélkül élnek glutén és tej nélkül, sőt kevés szénhidrátfogyasztással ha egy orvos rájuk mondja hogy glutén és tejérzékenyek, vagy cukorbetegek. Gyerekek is sokkal egészségesebben esznek, csak akarni kell. És valójában ennek semmi köze a valódi érzékenységhez (amúgy minden ember érzékeny).
A lényeg a döntés, hogy iskolában, munkahelyen, mindenhol lehetőség van nem szart enni. Vagy legalább kevésbé rosszat, és aki rákényszerül az meg is teszi, hogy nem eszik meg akármit, mert van elég motiváció. Csak átlag embereknél, amíg nincs komoly betegség, addig nincs motiváció.. de miért kell megvárni a betegséget, az elhízást? Nem is kell :)"
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!