Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért hat rám így akármilyen...

Miért hat rám így akármilyen mennyiségű kávé? 17/L

Figyelt kérdés
Mikor először ittam (17 évesen, akkor is tejjel meg cukorral) felpörögtem, felélénkültem tőle, és nem álmosodtam el. De később (már a 2. alkalommal is) már nem lettem tőle élénkebb csak nagyon megdobogtatta a szívemet, nagyobb mennyiségben még rámjöttek ilyen önkénytelen rángatózások, feszült volt a fejem, és egy idő után megfájdult, meg úgy az egész testemben feszültség volt, attól féltem begörcsölök.

2015. máj. 23. 15:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyszer ittam egy pohárnyit majdnem teljesen feketén, attól pedig remegtem. :/
2015. máj. 23. 15:55
 2/5 anonim ***** válasza:
valaki egyszerűen nem bírja
2015. máj. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én ideges, feszült és szétszórt leszek tőle, de ugyanúgy álmos maradok. Ha pár hétig nem iszok, akkor pár napig megint élénkít, utána megint csak a mellékhatásai jelentkeznek. Nagy kár, mert az íze miatt is ittam, nagyon szeretem.
2015. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Többféle kávébab van. Egyszer mesélt nekem erről egy élelmiszermérnök ismerősöm. Bizonyos kávébabban ( jellemzően épp ez az olcsóbb ) nagyon magas egy bizonyos anyag aránya, ami akár szívritmuszavart is okozhat.


[link]

2015. máj. 24. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, én is élelmiszermérnök vagyok. Mondjuk éppen a kávé nem pont egy élelmiszeripari mérnök képzési anyagának gerince, de bárki bárhol tanulhat a kávékról hasznos információkat, éppenséggel egyetemeken is (vagy máshol).


És valóban több kávéfajta van, de a fajták mellett a termesztés körülményei és a feldolgozás is hatással vannak a pontos beltartalmi értékekre.


Meg az elkészítés. Így tehát rengeteg változó van, amik hatással vannak az ital pontos összetételére. A különböző stimulánsok kötöttsége, fajtája, felszabadulása-emészthetősége változik, így a kávé hatása azon túl, hogy izgató hatású még sokféle lehet. Mármint a megélése: kellemesen stimuláló, szívdobogást, remegést okozó, ezek persze a mennyiségtől is függnek, egyéni érzékenységtől pláne.


Így.

2015. máj. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!