Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tegyek hogy megtartsam a...

Mit tegyek hogy megtartsam a mostani súlyomat, és ne hízzak vissza? Többi lent.

Figyelt kérdés
Már vagy 1 hónapja,hogy alig eszek.Szinte minden étkezés után ahogy ettem,megbánom.Pedig csak almát,natur müzlit,joghurtot szoktam.Általában ez a reggelim.És délután 3-4 körül ejtettem meg a vacsorát ami vagy egy alma,vagy egy vagy kettő főtt tojás volt,egy nagyon pici zöldséggel,semmi kenyérrel,semmivel.Néha néha megengedtem magamnak hogy eszek egy-két szelet csirkemell sonkát,de valahogy mindig úgy éreztem,hogy nem kellett volna,meg hogy bűn.Nos hát ahogy teltek a hetek,egyre rosszabbul voltam a nem evés miatt.Sokszor szédültem,kedvtelen voltam,úgy éreztem semmit nem ér az életem..de néha,még most is úgy érzem. 154cm vagyok,14 éves 50 kg voltam,most vagyok 46-47 körül,de még mindig fogyni szeretnék.Minden 2.nap eljárok edzőterembe,de sosincs elég energiám.Nagyon rosszul vagyok,hetek óta.Be ismerem,hogy hülyeség amit elkezdtem,de attól félek ha újra vissza állok a normális étkezéshez,vissza hízok.Légszíves segítsetek,mit csináljak,hogy csináljam,mit egyek,mennyit egyek hogy ne hízzak vissza,és hogy megtartsam ezt a 47kg-ot !?

2015. máj. 17. 07:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Na most, a tévképzeteiddel én semmit nem tudok kezdeni, nem is szeretnék.


Te döntöd el, hogy mit ér az életed, te döntöd el, hogy amit teszel az bűn-e. Ha akarsz beszélj pszichológussal, lelkésszel, szerintem simán meditálj és szabadulj meg a csakis problémát okozó előítéleteidtől, hülye gondolataidtól.. így engedd el őket, huss. Persze ehhez kell, hogy meglegyen a szándékod, rajtad áll.


Ha nem gyümölcscukrot és müzliket meg tejtermékeket ennél, akkor nem híznál, semmi okod nem lenne aggódni, mert egészséges szervezet nem hízik el, kivéve ha direkt tömi magát.


A tej tudod mire van? Olyan az összetétele, olyan fehérjéket tartalmaz, amiktől a borjú hízni tud. Miért, mert kicsit nagyra kell nőnie, ez általában igaz az újszülött emlősökre. Ezt eszed reggelire?


Meg müzlit, full szénhidrát? Te tudod.


Ha zöldségeket ennél és húst (tojást eszel is, az jó) halakat, zsírt, akkor normálisan működne a szervezeted, nem gyengülnél le, bevinnéd az esszenciális tápanyagokat és közben nem híznál. Ennyire pofon egyszerű lenne.


Egyébként ha te 47 kilós akarsz lenni, ami egy legyengült éhező súlya, nincs semmi baj. Akkor élj éhezőként, legyengülve. Nem él olyan ember a Földön, aki azt mondhatná, hogy ezt rosszul teszed (most a szüleidet hagyjuk, névleg ők beleszólhatnának ebbe de igazából a te döntésed).


Te döntésed, mások nem tudhatják mi tesz téged boldoggá :)

Egészségesen eszel (nem normálisan, mert a normális nyugati táplálkozás egy szar) vagy éhezőként, egészséges leszel (de valószínűleg több mint 47 kiló) vagy éhező. Egészségesen fogod érezni magad, vagy 47 kilósan, gyengének. Kizárólag a te választásod, és nincsen rossz döntés! Egészen mindegy, mennyi szenvedéssel, hogyan éled le az életedet, sokak szerint úgyis lesz következő.. ha meg nem lesz, akkor pont azért mindegy. Te tudod mit akarsz kezdeni vele ;)

2015. máj. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kezdetnek menjél el kezeltesd az anorexiádat, és majd utána térjünk vissza a problmára.


De, ha gyenge, kedvetlen akarsz lenni, meg csontos, hajrá, továbbra se egyél. Le fogsz fogyni, hidd el. A koporsódra meg legalább keveset kell költeni.


Anyádék tudnak a kajazavarodról?!

2015. máj. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 politika válasza:

Én is ezzel a problémával küzdöttem vagy egy fél évig...

Tudom nem egyszerű ebből kijönni.

Fokozatosan vissza kell állni és garantált hogy nem fogsz visszahízni. Minden héten egy kicsivel kell növelni a kalóriabeviteledet míg el nem érsz a normálishoz.

Remélem tudtam segíteni. Hajrá!

Ha gondolod íro neked étrendet edzéstervel

2015. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!