Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valamiért nem tudom tartani a...

Valamiért nem tudom tartani a súlyomat mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt 59.00 kiló voltam, rengeteg pörköltet, húst, rakottkrumplit ettem aznap és tegnap is, elértem a 62.9 kg ot vécére se mentem nagy dologgal és ma reggel ébredés után 60kg vagyok nem hiszem el pedig már 4hete rendszeresen súlyzózok és más gyakorlatokat is csinálok de állandóan ez van. Hova tűnik az a 3kg amikor alszok egyáltalán? :ss Tudom most a kövérek jönnek ide hogy anyud, elhiszem hogy ez genetika de mit tehetek ellene?

El akarom érni a 70 kilót!

15/f


2013. júl. 12. 10:29
 1/2 anonim ***** válasza:
ha sportolsz mellete, akkor tudhatod hogy a bevitt anyagok egy része átalakul, amit a szervezet hasznosít és felhasznál, a másik része pedig széklet formájában távozik. Hova tűnik a 3 kg? kihugyozod, mivel mindennek az alapja a víz, így mindennek nagy a viztartalma és gondolom pisálni te is jársz :) oda távozik. ha testsúlyt akarsz növelni, emeld a bevitt kalória szintet, a felhasznált energia szint felé, némileg mérsékeld a kardio edzést és inkább súlyzós gyakorlatokat végezz, ami izomzat növekedést idéz elő (ezáltal nől is a súlyod).
2013. júl. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

" Tegnapelőtt 59.00 kiló voltam, [...] elértem a 62.9 kg ot " - Ez nem így működik. Egyik napról a másikra nem leszel 4 kilóval több, azaz nem lesz valódi súlyváltozás, csak időleges. Ennek az oka nagyon egyszerű: a felgyülemlett víz és a még ki nem ürült étel.


Ahhoz, hogy valódi tömegnövelésről beszéljünk, szükséges az, hogy nagyobb vonalakban nézzük a folyamatot. Tehát nem az ilyen részletek számítanak, hogy " az este jól belakmároztam, reggelre biztos hízok néhány kilót ", hanem egy folyamatos és rendszeres étkezési tervet kell kialakítani.


Írtad, hogy elkezdtél súlyozni, ezt továbbra is tartsd be, és ha rendszeres és megfelelő súlyzós gyakorlatokat végezel, akkor annak meglesz az eredménye.

Az étkezést nézve ugyancsak azt tudom írni, mint a súlyozásnál: a rendszeresség fontos és a helyes táplálkozás is. Szóval hiába eszel egy nap úgy, mint egy testépítő, ha következő napon egy csokis kiflit eszel kólával.


Amit a leginkább kiakartam emelni az az, hogy 4 hét nem sok. Ennyi időtől ne várj csodát, mert a munka eredménye időt igényel, mások évek alatt érik el az alakjukat, úgyhogy még sok kitartásra és türelemre lesz szükséged, mert Róma sem egy nap alatt épült fel.

2013. júl. 12. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!