Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy tudnék hízni?

Hogy tudnék hízni?

Figyelt kérdés

Szeretnék hízni olyan 10 15 kilót (háj,szír) szeptemberre de nem tudom hogy kéne.Esetleg tudnátok segíteni leginkább saját tapasztalattal írjatok pls amitől gyorsan meghíztatok a válaszokat előre is köszi akár privátban is írhattok aki több tanácsot akar adni vagy végig kísérni a folyamatot :)

előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat!



2015. máj. 15. 22:36
 1/9 anonim válasza:
50%
Ne mozogj, egyél sokat.
2015. máj. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kalóriapluszban kell lenned, és kell inzulin, hogy zsírt raktározzon a szervezeted.
2015. máj. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy kalória pluszban kell lennem de mikor mit egyek és mennyit?amúgy milyen inzulinra gondolsz?
2015. máj. 17. 10:59
 4/9 anonim ***** válasza:

Természetesen humán inzulinra, de ha szintetikusat lősz magadnak mint a cukorbetegek, az is úgy hat.


A sejtjeid felveszik a tápanyagokat, fehérjék szintetizálódnak és elraktározható zsír. Ennyi a lényeg.


Akkor és annyit egyél amikor és amennyit akarsz, én honnan tudhatnám te mikor vagy éhes. Csak a beviteled legye kalóriaplusszos. Nyilván vidd be az esszenciális tápanyagokat, és ezen felül tölteléknek egyél annyi zsírt és szénhidrátot, hogy elég energia legyen a hízáshoz.


Izomfejlődést a több fehérje (2-3g /ttkg) segíti.

2015. máj. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is hasonló cipőben vagyok. Vacsorára ezt szoktam enni ami magas kalóriatartalmú: zabkása (kb.30-40 gr) - teszek bele 2 evőkanál frissen darált lenmagot, 2 evőkanál darált szezámmagot, 1-2 evőkanál mézet, 1 db banánt pépesre nyomkodva. Ez a kaja azért kalóriadús mert egy evőkanálnyi lenmag, ill. szezámmag 90 kalóriát tartalmaz, + a méz, a banán is kalóriadús. Én ezt a kaját tudom neked ajánlani, mert amellett h kalóriában gazdag egészséges is, a lenmag és a szezámmag rengeteg vitamint tartalmaz, csak az a fontos hogy ezeket ne egészben edd hanem őröten, vagy otthon daráld le.

Délután nassolnivalónak tudom ajánlani az olajos magvakat, pl. a földimogyorót.

Próbálj meg naponta 5-6x étkezni, egyél minél többet.

2015. máj. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A "ne mozogj, egyél sokat" elvet mindenhol látom, de marhaság! Ugyanúgy kell hízni mint fogyni: rendszeres és egészséges étrenddel, valamint némi mozgással, hogy szépen rakódjon le és ne legyél narancsbőrös.
2015. aug. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért kéne hízáshoz egészségesen enni vagy mozogni?


Narancsbőrös az is aki sportol, belső gyulladások nem a mozgáson múlnak, nem?

2015. aug. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt dobta ki elsőnek a google, olvass bele és megtudod, nincs kedvem magyarázkodni. Az, hogy nem kell hozzá mozgás csak elterjedt hiedelem.

2015. aug. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon szar cikk, fölösleges volt nyomatnod egy google keresést és idelinkelni ezt a valamit. Gondolj bele.


Amúgy egészséges 'hízás' NINCS. Kevésbé káros van. Izomépítés van, bár egy tömegnövelő étrend sem egészséges, már a mennyiségéből adódóan, összetételre lehet azonban tiszta.


De a sok szénhidrát, az inzulinogén anyagok sosem lesznek egészségesek, ha egy sportoló zsírosodik (mozog közben) az sem lesz egészséges.


Meg nem az egészség volt a kérdés, hízáshoz pedig csak zabálni kell. Nyilván teljesülnie kell annak, hogy a szervezet a bevitt tápanyagok egy részét zsírként raktározza, és több zsírt raktározzon mint amennyit felhasznál a saját készletekből a nap folyamán. Ehhez el lehet képzelni egy energia/anyagmérleget persze, a gyakorlatban meg enni kell. Sok inzulinogén vackot, sok kalóriát s ennyi.


Izomépítés is nevezhető hízásnak, ott is sokat kell enni, de ekkor tényleg szerepet kap a mozgás mint stimuláció (az izomzatnak) és az összetétel (az izomsejteknek még mindig aminosavak kellenek, a zsírraktározáshoz nem kell)

2015. aug. 6. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!