Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Melyikre érdemes hallgatni...

Melyikre érdemes hallgatni inkább, a vérképre vagy a közérzetre?

Figyelt kérdés
Életmódváltást követően csak jót tapasztaltam (felesleg lement rólam, sokkal energikusabb vagyok, eltűntek az arcomról a pattanások és a májfolt is), mégis rosszabbat mutat a vérkép, mint annak idején. Ha nem lett volna vérvizsgálat, eszembe se jutott volna ezen aggódni, mert úgy gondoltam, a kettő szorosan összefügg, nemhogy ellent mondjon egymásnak (ami belül van és ami kívül érződik/látszik). Ti visszaállnátok a régi fajta táplálkozásra?
2015. máj. 8. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Attól függ miben rossz a vérkép, az tényleg a táplálkozással függ-e össze, s hogy valóban rossz-e vagy csak a tudatlanságból ered a feltételezés, hogy a változás rossz.
2015. máj. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A süllyedésed rossz ami a gyulladásra utal, vagy vörövértest, fehérvérsejt?
2015. máj. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
(és bocsánat, nem a te tudatlanságodra céloztam az 1. válaszban, Kérdező. az ún. 'szakemberek', orvosok sem feltétlenül kompetensek hozzá, hogy egy objektív vizsgálati eredményt (pl. a vérképet) megfelelően értelmezzék, erre céloztam tudatlanság alatt)
2015. máj. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást. Az nagyon örvendetes, hogy jól érzed magad, de a vérkép olyasmit is elárul, amit nem érzel (még).

Pl ha magas a koleszterin szinted, azt nem fogod azonnal érezni, de hosszú távon nagy baj lehet belőle. Szóval figyelj csak oda arra a vérképre.

2015. máj. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Miért, mit csinál a magas koleszterinszint? :O


Van egy rég megdőlt hoax, orvosi kamu ami összefüggésbe hozza szív-érrendszeri betegségekkel, de erről bebizonyosodott mér, hogy meglehetősen pontatlan elmélet.


A kritériumai: ha gyulladás végett magas a koleszterinszint (alacsony sűrűségű lipoproteinek) akkor maga a gyulladás valóban krónikus problémákat okoz, illetve maga is krónikus probléma.


A másik kritérium: mindenkinél eltérő az egészséges koleszterinszint, így mérni ugyan lehet, de megállapítani hogy milyen szint számít kórosnak szinte lehetetlen.

Ha a gyógyszeripar bevételét tekintjük elsődleges fontosságúnak, akkor természetesen egyre alacsonyabb határértékeket szabunk meg az egészséges szintnek, ugye ez megfigyelhető jelenség manapság.

2015. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

>Miért, mit csinál a magas koleszterinszint?


pl. érelmeszesedést okozhat..

2015. máj. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
hát, erről azért írtam hogy miért kamu. egy baromi fontos anyagot démonizálnak, a rá adott sztatinok mérgezőek, amúgy meg a testünk termeli a koleszterolt, ennyire szuicid hajlamú lenne?
2015. máj. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen értékek rosszak, amiből hiányod van, olyan ételeket, vagy vitaminokat feltétlen egyél.
2015. máj. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!