Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek nem hülyeség a...

Szerintetek nem hülyeség a diétázás?

Figyelt kérdés

Diétázás, mármint nem csak fogyókúrázás, hanem azokat is beleértve akik 1folytában azt lesik, hogy ami a tányérukon van valyon egészséges valamilyen szempontból vagy nem. Én pl. ma reggel ettem 1 főtt tojást tejjel és 1 CSOKIS CROISSANT- al és bár az utóbbi nem valami egészséges, de egész délelőtt energiám volt és jól éreztem magam. A suliban még ettem 1 sajtos rúdat vagy mi volt és hát végülis nem ez a lényege az egésznek, mármint hogy az ember jókedvűen folytassa a reggelt és nem pedig mint egy sovány gebe a sok diétás müzlitől meg egyébtől ?


Én 158 cm, 58 kg vagyok, többen is mondták innen, hogy diétázzak meg egyek sok fehérjét, tulajdonképpen a mozgással nem lenne gondom, de most álljak neki én is diétázni mikor hülyeségnek tartom ? 15/L


2010. febr. 17. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:

ha hülyeségnek tartod, ne diétázz, ez ilyen egyszerű.

mozgással is tudsz fogyni, ha ez a célod.

2010. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amit te mondasz, az szerintem fogyókúra. A diéta nem feltétlenül a fogyást célozza. Tudom, hogy te nem is az utóbbira gondoltál, és értem, amit mondasz, csak tisztázni szerettem volna.

Aki folyton azt az 1-2 kilót siratja magán, ami feljött (de egyébként teljesen normális alakja van), és amiatt kínozza magát, az szerintem is hülyeség. De akinek jelentős túlsúlya van, az érthető, hogy fogyókúrázik (ha nem ezeket az eszement baromságokat csinálja, mint "fogyj egy hét alatt 30 kilót!!"). De ha te így érzed jól magad, és mozogsz is rendesen (amit írtál, abból úgy vettem ki, hogy igen), akkor felesleges is a fogyókúrával stresszelned magad.

2010. febr. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom nem napi rendszerességggel eszed a croiasant - ot. Akkor nem kell aggódnod. Mozogj, ne egyél sok zsírosat, tortaszerű süteményt.

Én csak 145 cm magas vagyok, kb 48 de inkább 47 kg - al. Lassan 44 éves leszek, és van már egy lányom. Ennél nehezebb nem igen kéne hogy legyek, mert az egy ilyen alacsony termetnél nagyon nem előnyös. Keveset eszek, ha megkívánom a bőrös malachúst, vagy a főtt császár szalonnát, megeszem. Kicsit zsíros, de nem az a mócsingos, azt még a fizikai melót végző férjemnek se szivesen adnám oda....

2010. febr. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A diétázás nem a fogyókúrával egyenlő. a diétázás tervszerű táplálkozást jelet. Mindenkinek diétáznia kellene napjainkban, mert rengeteg fölösleges anyaggal terheljük szervezetünket, aminek a vége a sok betegség idő előtt. A helyedben mellőzném a croissant.

Tegnap lekvárt vettem. Sokáig tartott miore találtam olyat, ami 46%-ban tartalmaz gyümölcsöt. Nem voltam boldog, hogy megvettem, de valamit enni kell. Szerinted mi a többi 54%? Ezért szükséges diétázni, hogy a sok butaságot minél inkább visszaszorítsuk, és helyettük próbáljunk minél több hasznosat enni. Ma már csak hab a tortán, ha ezek mellett a mennyiségre is figyelsz.

2010. febr. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!