Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Szerintetek intelligens...

Szerintetek intelligens emberre vall a diétázás?

Figyelt kérdés
Az aktuális diétám bár nem eszement, mivel tényleg mogyoró, gyümi, zöldség, húsok engedélyezve vannak, de azért mégis diéta. Azt sajnálom, hogy megnehezitem anyukám dolgát, ma is pl. tejfölös csirkét akar csinálni makarónival, de ilyet " nem kéne " fogyasszak ( a csirkét semmilyen szósz nem lenne szabad h érje ). Jó, tudom, hogy a mozgás rendkivül fontos, de azért a táplálkozásnak is megvan az értéke, vagy nincs ? Szerintetek hülyeség gondolkozni azon, hogy az ember mit egyen ? Én jó körülmények között élő lány vagyok, bármikor ehetnék bármit, sokszor még én is furcsálom, hogy miért nem használom ki a helyzetem...az élet fele tényleg erre megy ki ? Nem ehet az ember azt, ami jólesik ?
2010. febr. 2. 08:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem azért diétázik az ember, mert nincs pénze "normális" kajára. A mozgás magában meg nem elég.

Ha jó körülmények között élsz, akkor használd ki a helyzetet, és egyél finomakat DE egészségeseket.

2010. febr. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én kényszerből diétázom cukor+lisztérzékenység közel 40 éve. Nem értem én, aki ehetne az meg csak szorongatja magát. Én meg szívesen megennék mindent ha lehetne. Nekem erről ez a véleményem.
2010. febr. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem, meg epekövem van, így nem ehetek zsíros ételeket, és egyáltalán semmit nagy adagban. Sokszor kellemetlen, de sokkal egészségesebben étkezem, és így jó pár kilótól megszabadulva jobban érzem magam, mint előtte.


Lehet egészséges ételek között válogatva is finomakat enni.

2010. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha tényleg túlsúlyos vagy, akkor igenis intelligens emberről beszélünk, hiszen az egészséged megőrzése, testi állapotod feljavítása érdekében diétázol. Ilyen esetben az butaság, ha elutasítod még a diéta gondolatát is. A túlsúly nagyon sok betegség kiindulópontja lehet, pl. cukorbetegség, amiről tudjuk, hogy nem "leányálom". És azt mondom, ha valaki túlsúlyos, akkor igenis, egy jól megszervezett diéta (nem olyan, amivel kikoplaltatod magad, hanem olyan, amivel minden fontos tápanyaghoz hozzájuthatsz) és egy kis sport még mindig jobb, mint a műtéti korrekció.

Ha divatból diétázol, mert egyébként a normál tartományban van a BMI értéked, akkor ne haragudj, de akkor fölösleges butaság a diéta (hacsak valakinek nincs egészségügyi oka rá, mert előfordulhat olyan is).

Ha valakinek egészséges a súlya, akkor persze, egyen azt, ami jól esik. Nem az önsanyargatásról szól az élet, azt kell enni, ami jól esik, amit megkívánsz (persze, ha van rá lehetőség). Ha az ember fia/lánya figyel arra, hogy mértéktartóan vesse bele magát a kulináris élvezetekbe, akkor biztos, hogy nem lesz baja. Értem ezalatt, hogy nem fal be minden este egy tábla csokit, eszik pár kockát, élvezi az ízét és kész. :)

2010. febr. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A diétának csak akkor van értelme,ha betegség miatt van rá szüksége.Egyébként csak divat manapság.Ehetsz mindent, a szalonnától kezdve a töltöttkápsztáig,ha eszel sok zöldséget,gyümölcsöt,tejterméket,és eleget mozogsz.A többi "egészséges" étel csak a forgalmazóknak hoz hasznot.Soha nem diétáztamdfe soha nem voltasm kövér,de csontváz sem.
2010. febr. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!