Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek, mit visztek...

Cukorbetegek, mit visztek suliba/munkahelyre enni?

Figyelt kérdés

Voltam orvosnál azt ajánlotta hogy mindenképpen diétázzak, hogy le menjen a cukrom. Még szerencsémre nem vagyok olyan rossz helyzetbe hogy cukorbetegségnek lehessen nevezni. Azóta nagyon komolyan veszem, tényleg nagyon lecsökkentettem a cukorbevitelemet. Az lenne a kérdésem hogy mit ajánlotok suliba reggelire/ebédre vinni? Mert eddig szendvicset, péksütit, jóreggeltet, különböző csokiszeleteket pl.: mars-szelet-et vittem, de ugye most ezen változtatok. Köszönöm előre is mindenkitől aki válaszol. 😃

14/L


2015. márc. 14. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Szendvicset ezután is ehetsz, akár jól megpakolva sajttal, szalámival, zöldségekkel, stb. A zöldségek egyébként is jót tesznek, csökkentik az étvágyadat is :)

Vannak cukormentes csokiszeletek is, boltokban "diabetikus termékek" címszó alatt találod őket. Van a Cerbonának is cukormentes müzliszelete, több ízben. Hűtős finomságokban is van választék, joghurtok, túró rudik, és még tejberizsek is kaphatóak. A péksütik terén nehezebb a helyzet, a legtöbb helyen a sósakban is van cukor. De általában a sajtos pogácsa vagy a virslis termékek, esetleg vajas croissant olyan kevés cukrot tartalmaznak, hogy nekem (cukorbetegként) alig emelik meg a vércukrom. Ha viszont teljesen cukormentes és csökkentett szénhidrát-tartalmú termékeket szeretnél, előszeretettel ajánlom a Norbi Update pékséget. Itt vannak péksütik, csokik, mindenféle süti és édesség (jó reggelt-féle keksz is), italok,... :)

Reggelire a tojásos ételek (rántotta, főtt tojás, bundás kenyér), a meleg szendvics, a pirított kenyér, esetleg a cukormentes müzli, ha szereted.

Ebédet nem szoktam vinni, a suli menzáján szoktam enni, természetesen cukormentes étrendet biztosítanak.

De nem csak a cukorszegény diéta fogja lejjebb vinni a vércukrod, hanem a sport is nagy szerepet játszik ebben. Me igyál sok folyadékot, legfőképp vizet :) Remélem, tudtam segíteni

2015. márc. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, rendkívűl sokat segítettél. Tegnap néztem az Auchanban a diabetikus dolgok között cukormentes müzlit de sajnos nem találtam, de akkor megnézem máshol is. Sok vizet iszok és sportolok is szóval ezzel nem lesz gond. Mégegyszer nagyon szépen köszönöm, ment a zöld kéz😊
2015. márc. 15. 17:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!