Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A cukorbetegek alkoholt sem...

A cukorbetegek alkoholt sem ihatnak egyáltalán?

Figyelt kérdés

A barátnőmről nem rég derült ki, hogy cukorbeteg, utál az egészről beszélni és nagyon nehezen viseli, bár sosem evett sok cukrot de ha jól tudom még a lisztes dolgokkal is vigyáznia kell és cukrász szeretne lenni.

Mindennap méregeti, hogy mit hogyan mennyit ehet.

De ha elmegyünk bulizni alkoholt sem ihat egyáltalán? Abba is sok cukor van



#alkohol #cukorbeteg #cukormentes táplálkozás
2014. okt. 5. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
62%

Hivatalosan nem, de nem hivatalosan ki lehet tapasztalni, hogy mihez mi kell, meg hogyan. Persze full részegre inni nagyon veszélyes, de most egy este 1-2 sör, vagy bor simán mehet, legalábbis nekem. Rágcsálok mellé valamit pl. ropi és beosztom időre a szénhidrátok miatt. Viszont nekem a rövid felborítja a cukorháztartást.


Tehát a lényeg: mindenkinek egyéni, kérdezd meg. De ha nemrég lett, még ki se tapasztalta.

2014. okt. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
90%

Mindenki nehezen viseli az elejét, de egy idő után majd megszokja és már mérnie sem kell, tudni fogja hogyan kell és nem kell saját magát hibáztatnia, nem tehet róla, nem feltétlen függ össze a cukor fogyasztással.

Elvileg 1decit még ihat, de az sem ajánlott.

Kitartás neki is, és az egész családnak!

2014. okt. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A vodkában nincs szénhidrát, a száraz fehérbor decijében van 3 gramm szénhidrát, ez a kettő a legajánlotabb, persze csak mértékkel. A cukrászságról pedig ne mondjon le, mert így is simán lehet belőle cukrász, csak mikor süt és kóstolgat jobban oda kell figyelnie a cukrára, ne adja fel mert ennél sokkal rosszabb dolgok is vannak az életben. (én 10 éve vagyok cukros és minden féle sütit szoktam enni és sütni is, sok jó diétás recept van és egy picit egy-egy étkezés helyett néha a normálból is lehet enni.) Kitartást neki!! :)
2014. okt. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A vodkában nincs szénhidrát, de az alkoholtartalma erős vércukorcsökkentő hatású.
2014. okt. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az alkoholt bele kell számítani a napi szénhidrátba. Ha rászán egy bizonyos mennyiséget, akkor megihatja, de csak az előre kiszámított mennyiségben.
2014. okt. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!