Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbetegek segítségét kérném?

Cukorbetegek segítségét kérném?

Figyelt kérdés

Cukor helyett szeretnék más édesítő szert használni.

Állítólag az édesítőszerek károsak.

Tud valaki olyan nyilatkozni, aki esetleg 10-20 éve csak édesítő szert használ és van e ettől kialakult betegsége?



2014. máj. 24. 20:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

12 éve (főleg) édesítőszert használok és sem ettől, sem mástól nem alakult ki betegségem.


[link]

Az EFSA tavaly év végén végzett egy eddigi kutatásokat átfogó tanulmánnyal, arra jutottak hogy ésszerű keretek között nem káros. Innentől hatalmas visszhangot keltene, ha valakinek bizonyítottan ettől lenne bármilyen betegsége.

2014. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 éve azt használok és tökéletes labor leleteim vannak. Persze semmit se kell túlzásba vinni :)
2014. máj. 24. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én nem bíznék egy olyan szervezetben mint az EFSA. Nem ismerem pontosan az érdekeit, akkora hitem pedig nincs, hogy elhiggyem majd pont értem és az egészségemért legyen a szervezet.


Na, valahova már leírtam hogy az eritrit és a huxol édesítésre eléggé rendben vannak.


Ugye az egyik cukoralkohol és drágább, a huxol pedig egy aszpartámmentes édesítőszer keverék, én szerintem nem problémás.

2014. máj. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

MinimorRris ez nem hit és érdek kérdése, kontrollált, leellenőrizhető kísérletek, tanulmányok több évtizedes összességének újraellenőrzése és elbírálása.


Azt nem értem, miért kellene egy random válaszoló véleményét összemérni több szakember évtizedes munkájával, több száz/ezer mérési eredménnyel.


Ez nem szabadbölcsészet, orvostudmány.

2014. máj. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mert mindent érdekek szőnek át, egész társadalmak életmódjára és egészségére kiható vélemények mögötti tudomány természetesen korrumpálható, óriási jelentősége van.


A betegségipar jelentősége óriási. Mindent meghatároz, hogy hogyan is élnek embertömegek, milyen az egészségi állapotuk.


A legnagyobb naivitás azt hinni, hogy ezt a lehetőséget nem használják ki érdekcsoportok a saját előnyükre. Én természetesen ezt nem hiszem. Az orvostudomány, egészségügy tele van jól elhelyezett füllentésekkel, évtizedek óta terjesztett tévhitekkel, mind tudományosan igazolt, legalábbis valamennyire. Mégis hazugságok..


Nincs olyan hogy igazi hitelesség, az érdekek mindent átszőnek. Egy random válaszoló: nekem nem lehet óriási érdekem a témával kapcsolatban, ennyire egyszerű. Én nem kapok sem kis, sem nagy pénzt, nem áll érdekemben hazudni, megtéveszteni. Csak a véleményemet osztom meg, még csak téríteni sincsen kedvem. Ha valakinek logikus amit írok, akkor az végre képes lesz kinyitni a szemét, én saját szórakozásom végett írogatok.. :)

2014. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Remélem jó írásokat fogok linkelni, én nem ezekből tájékozódok de a címek alapján egy kis ízelítőt adhatnak a korrupt EFSA-ról, csak hogy legyen már fogalmunk róla hogy semmi sem olyan szép és jó mint amilyennek látszódni igyekszik.. mégis hogyan lenne az, tündérmesében élünk kérem szépen?


[link]


[link]

2014. máj. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Ramazzini intézet méréseinek kritikája: [link]


2007-es patkányokon végzett kísérlet (EHP)

[link]

2014. máj. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor sem logikus aszpartámot enni, minek a fölösleges kockázat? :)


Egy olyan ember nem él a földön akit ha megkérdezem azt mondaná, hogy ő igenis aszpartámot szeretne enni. Max. a gyártók, érdekemberek.. :)

2014. máj. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos engem sem fizetnek azért, hogy téged meggyőzzelek:)


De ez továbbra sem filozófia, nem ilyen szinten kell a logikát keresni. A szeretetről pedig - a cukrot szokták szeretni, pedig egészségesnek azt sem mondanám. Vagy a (könnyű)drogokat.

Olyat is ritkán hallani, hogy szeretem a spenótot - kivéve a zöldségtermesztőket és az anyukákat. <-remélem valamennyire szemléletes.


A fölösleges kockázat mindennel szemben elkerülendő, de az összes édesítőszerre találhatók ilyen elrettentő kutatások - csak az aszpartám kapott ekkora hype-ot.


Én úgy vagyok ezzel, hogy ha mindenféléből eszek, akkor eszem várhatóan a legkevesebb rosszat. Canderel, Süssina, Xilit van itthon, de a fruktózt, mézet, cukrot is eszem. (minél kevesebbet.) Ha bajom lesz, majd szólok.

2014. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem szemléletes. A cukor és a drogok függőséget okoznak, a zöldségeket pedig minden (nem cukorfüggő, elkényelmesedett) ember szereti, mert alapvető táplálékok.


Az aszpartám nem ekkora hype-ot kapott, hanem alig tudták engedélyeztetni a forgalomba hozatalát.


Azzal egyetértek, hogy nem kellene édesíteni, a cukornak és az édesítőszereknek is potenciális káros hatásai vannak. Talán még a cukoralkoholoknak is.


Viszont a betegségipar léte és az élelmiszeripari, egészségügy-ipari összeesküvések leleplezése és tudatosítása a mindennapi élet egy elég fontos tényezője. Mert mindenkit érint az, hogyan áll ezekhez a problémákhoz.


Én szkeptikusan, engem nem érdekelnek az orvosok, dietetikusok nyilvánvaló hazugságai. Nevetségesen áttetszőek, és ez jellemez sok hivatalos táplálkozási szervezetet.

2014. máj. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!