Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Igaz, hogy a cukorbetegek...

Igaz, hogy a cukorbetegek megérzik, amikor magas a vércukruk? Milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy cukorbeteg vagyok, de még nem lett kivizsgálva a dolog. Olvastam a témáról és valahol azt írták, hogy aki cukorbeteg azt is megérzi, amikor leesik a vércukorszintje meg azt is amikor felmegy. Azt én is megérzem, ha alacsony a vércukrom, mert gyengének érzem magam és elkezd remegni a kezem. Ilyenkor eszek valamit és pár perc múlva elmúlik. De olyat sosem éreztem még, hogy túl magas a cukrom, vagy legalábbis nem tudtam róla. Ezt honnan lehet tudni (a mérésen kívül természetesen)?
2014. márc. 28. 17:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Nagybátyám 25 éve cukros. Csak mikor már majd' elájul, kiveri í veríték és alig tud kommunikálni, akkor érzékeli, hogy baj van.


A magas cukornak sokszor nincs jele a kezdetekkor. Sajnos pont emiatt leszek olyan sokan cukorbetegek úgy, hogy jóformán észre sem veszik, csak mikor már a szövődmények mutatkoznak.


Csináltass terheléses vércukor vizsgálatot.

2014. márc. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Olyan betegségem van, ami kéz a kézben jár az inzulinrezisztenciával, de az orvos akinél jártam mégsem adott beutalót cukorterheléses vérvételre.

Sajnos nem vagyok túl jóban a háziorvosommal sem. Úgy kell kikönyörögni tőle a beutalót a vizsgálatokra, és akkor sem nagyon szokott adni, csak akkor ha már súlyos tünetek vannak. :(

2014. márc. 28. 20:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Az alacsonyt hamarabb meg lehet érezni, viszont én a magasat is érzem, de nem konkrét tünetekkel, csak nem érzem jól magamat.
2014. márc. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Sajnos nem vagyok túl jóban a háziorvosommal sem. Úgy kell kikönyörögni tőle a beutalót a vizsgálatokra, és akkor sem nagyon szokott adni, csak akkor ha már súlyos tünetek vannak. :("


Ezt én is többször megtapasztaltam már a magyar egészségügyben. Pedig a szűrővizsgálat rengeteget segít, de sok dokinak eszébe sem jut.


Sajnos nincs más választásod, ha ez a dokid ennyire felelőtlen, akkor keress másik orvost. Az egészséged többet ér annál,semhogy ne vegyen észre valamit vagy félrenézzen valamit (mindkét fajta orvossal találkoztam már)

2014. márc. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!