Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Akik próbálták a paleo étrende...

Akik próbálták a paleo étrendet mit tapasztaltak?

Figyelt kérdés

Egészségi állapotuk hogy változott, általános közérzetük.

Illetve van-e olyan amit 100%-ig betartanak de van amit megszegnek? Ez utóbbit azért kérdezem mert nekem mondott olyat természetgyógyász hogy érdemes lehet kiragadni belőle dolgokat (pl. nálam a tejtermékek tiltólistára tételét) Esetleg ha leírnátok azt is hol érdemes alapanyagokat beszerezni.



2015. febr. 25. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Ami fontos, hogy ha elkezded, és kiiktatod az életedből a nagyüzemi készételeket, akkor külön pótold vagy vitaminba vagy tablettában a jódot a többi paleos vitamin mellett.

Az, hogy lesz bűnözés, elő fog fordulni, mert idő kell, amíg teljesen át nem tudsz állni. (Persze van, akinek egyből megy). Nekem az elején pár hét kellett, amíg megtanultam máshogy főzni, vásárolni, és a konyhában rutinosabbá nem válni. Eleinte sok paleos sütit sütöttem, mert annyira belém rögzült a reggelre pékárú, hogy kellett rá idő amíg el tudtam engedni ezt a szokást.

Eleinte paleos boltba is jártam, de ma már nem, vagy ritkán, esetleg étrend kiegészítőkért. A helyi piacon minden megvan. De ha bio cuccokat szeretnél, akkor meg kell keresni, hogy hol van a lakhelyedhez közel ilyen bolt/piac.

Anyagi okok miatt én rizzsel szoktam bűnözni, olykor kukorica tésztával. Igyekszem ezekből keveset enni, mert magas a szénhidrát tartalmuk. A 85 %-os csokiról sem tudtam lemondani, félkemény sajtokról, és a reggeli kávémba a tejről. No, így már nem 100 %-os paleos, csak kicsit. Úgy 80 %-os. De ettől is fogytam, és úgy rá fél évre több lett az energiám.

2015. febr. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Még egyenlőre olvasok a témáról, rákészülök :)

Egyébként egy kedves ismerős ajánlotta a következő csokireceptet:

[link]

Én már amúgy is akartam házi csokit készíteni :) Tuti kipróbálom!

Egyébként azt hallottam a rizstej és a mandulatej is finom a kávéban.

2015. febr. 26. 09:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Röviden, amikor tartottam segített (IBSZ, bőrproblémák helyrejöttek) ha nem tartom, akkor következetesen rosszabbul vagyok. Célszerű paleósan enni, mert sokat számít a testi egészségben.


Minden táplálékot tiszta forrásból kellene beszerezni, tehát ha van lehetőséged akkor bio zöldségeket, bio húst fogyassz. Kerüld a feldolgozott termékeket, akkor is ha elvileg húsféle.


Olajos magos liszteket és az ebből készült tésztákat, kenyereket, sütiket minimalizáld, igazából ezek sem túl jó ételek.

2015. ápr. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!