Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Paleo diétáról Vélemények?

Paleo diétáról Vélemények?

Figyelt kérdés
Most akarok elkezdeni diétázni, esténkén futópad/szobabicikli, de a táplálkozásban akadtam el, mit is érdemes. Olvastam a pale diétát, de külön szakácsnőm nincs aki minden nap elkészítse a menüsort. Reggelizni, ebédelni, és délután 3-kor uzsonnázni akarok. Egyszerű, férfi által is könnyedén elkészíthető recepteket, véleményeket várok.
2014. nov. 15. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
36%

Nos, én úgy gondolom, hogy a paleo diéta nem más mint a sok naiv, buta emberek becsapása egy újabb kitalált "éppen divatos fogyókúrába"

Azt mondják, hogy a paleo diéta alatt azt eszed amit a paleo kor emberei ettek. Azt mondják, hogy aki azt eszi amit az adott kor emberei akkor hosszú életük lett. Bizonyított tény, hogy a paleo kor emberek átlagéletkora 30-40 év volt, ami nem meglepő, végül is ezer veszedelemnek voltak kitéve, és ők csak akkor ettek ha sikeres volt a vadászat.

Olyan ételeket esznek ami nem is volt jelen a paleolit korban.

Mégis hogy lehet egy paleo diéta alapanyaga pl: brokkoli?? Az nem is volt az étlapon a paleoli kor embereinek. Vagy miért nem eszitek a nyers húst. Régen jóformán nyers húst ettek amit éppen levadásztak.


Ennek a diétának is több a káros hatása mint a sikeressége.

2014. nov. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"Azt mondják, hogy a paleo diéta alatt azt eszed amit a paleo kor emberei ettek."

Ez valóban oltári nagy baromság, ezzel nem kell foglalkozni, gondolom, sok paleós bánja, hogy ilyen hatásvadász, hibás nevet adtak szerencsétlen életmódnak.

De ennek köze nincs kb. semmihez, az a fő, hogy az ember bevigye a szükséges tápanyagokat és lehetőleg ne vigyen be sok károsat. A paleo még egész szimpatikus próbálkozás, bár a nyersveganizmust is annak találom, csak kissé drasztikusnak a magam számára :)


Az tökmindegy, hogy milyen az ember neme, ha főzésről van szó.

A Net tele van paleós blogokkal, rengeteg egyszerű recepttel (én se szeretem elbonyolítani, elég az, hogy minden étkezéshez sütni-főzni kell, ha nem is konkrétan akkor, de a bolti kész cuccok kiesnek. bár azok nálam már elég régen). Kísérletezni sem nehéz. Az ember összesüt ezt-azt, esetleg fűszerezi (én sokszor csak sót használok, az alapanyagaim eleve ízesek) s már tud enni.


Sokféleképpen lehet paleózni s nem tudom, Te melyiket akarod alkalmazni. Bizonyára van, aki szinte mindig húst és zöldséget eszik, esetleg olykor egy rántottát és kész. Mások banánokat és sütiket esznek a normál ételeik mellett. Én húst nem szoktam enni, olajos magokat viszont annál inkább és a nyersvegán ételek is fontosak számomra, plusz ketogénezek, ami sokat egyszerűsít :).

Bizonyára van olyan paleós, akinek nem köret a zöldség, nehéz lehet neki, bár ha nem zavarja a magkenyérevés (vagy a húsevés magában) s azért valahogyan visz be zöldséget...


De normál paleósnál teljesen működik a reggeli rántotta (hús, zöldség is lehet benne, én nyers zöldségekkel szoktam enni), ebédre hús és zöldség (vagy gyümölcs, már a zöldség helyett, hús mellé, van, aki szereti), uzsonnára mehet bármelyik s még egyéb is, ízlés szerint. (Én pl. elég sok paleocsintát eszem :D)

2014. nov. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez egy rendszer, ami ugyan divatdiéta, de vannak, akiknek ez a jó, úgyhogy ha tetszik, akkor próbáld ki?

Ajánlom: főtt tojás, sült hús, zöldségekből főzelékek, vagy nyersen (kivéve hüvelyesek és krumpli). Desszertnek sült alma, abból úgyis bő a termés.

2014. nov. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!