Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A keserűsó (magnézium-sulfuric...

A keserűsó (magnézium-sulfuricum) tényleg nem káros a szervezetre?

Figyelt kérdés
Hiszen elvileg egy természetes anyag ( a magnézium)...nem úgy, mint pl. a bisacodyl.

2014. nov. 6. 14:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Magnezium szulfat (MgSO4), nem karos, de jo eros hashajto
2014. nov. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
45%
Legeld le a csattanó maszlagot, az is természetes. De azért felfordulsz tőle. Tedd meg ezt a szívességet nekünk!
2014. nov. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es: Köszi.

2-es: látom, nem érted a kérdést...-_-

2014. nov. 6. 14:50
 4/9 anonim ***** válasza:
58%

Attól, hogy valami természetes még lehet káros. Sőt az igazán káros dolgokat a természetben előbb találsz.


A keserűsó hánytat és hasmenést okoz. Nagyon gyorsan ki lehet száradni tőle, ha nem úgy alkalmazod ahogy kell.

2014. nov. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké, bocsi, igazatok van. Akkor úgy kérdezem, hogy nem ANNYIRA káros, mint szintetikus hashajtók?


Tudom, hogy ki lehet száradni tőle, stb., de csak alkalmanként alkalmaznám.

2014. nov. 6. 15:13
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Ne a másodikat szidd, te kérdeztél butaságot.


Attól még, hogy valami megtalálható a természetben, és nem laboratóriumban csinálták, még nem lesz biztonságos. Pontosan jó példa erre a csattanó maszlag, de mondjuk vehetnénk ide a pl. a tiszafa taxánját, ami hiába természetes, eléggé káros a szervezetre, gyakorlatilag meghalsz tőle.


Ha az összetételét mondod, akkor sem jársz jó nyomon, mert a magnézium, a kén, az oxigén természetes anyag, de az összegképlete pl. a bisacodylnak C22H19NO4 , tehát nem áll másból, csak szénből, hidrogénből és oxigénből, ami szintén természetes.


Tehát: nem feltétlenül attól függ, hogy valami biztonságos-e, hogy mennyire szintetikus és mennyire természetes. Mindennek van káros hatása, akár természetes, akár nem, nagyon sok múlik az adagoláson és magán a szervezet állapotán. Ha valaki túl sok keserűsót iszik, akkor ugyanúgy belehalhat, mint más hashajtásba.

2014. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Miért kell hashajtó? Nehezen megy a székletürítés? Én inkább a rostos dolgok fogyasztására helyezném a hangsúlyt, és nem a hashajtókra.
2014. nov. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Igen, így van. Múltkor 5-6 napig nem volt székletem, és még az aranyerem is kijött miatta.:/ Szerintem elég rostosan táplálkozom, tegnap este vacsora pl. saláta mix volt csirkeszárnnyal, ma reggelire-ebédre gyümölcssalátát ettem (ananász, szilva, körte, kis túróval), és minden nap ilyeneket eszem...hát a folyadék lehet a gyenge pont, az igaz, abból jó ha fél litert leerőltetek magamba naponta.:(

Csak a múltkori székrekedés után olvasgattam itt GYK-n, és valakinek írták, hogy reggel éhgyomorra 1-2 dl keserűsós víz megoldja a problémát. Én nagyon ódzkodom a hashajtóktól, mert nem akarok függő lenni, így gondoltam, hogy talán ez nem olyan káros az emésztőrendszerre, mint a szintetikus tabletták.

De még csak talonban tartom...

2014. nov. 6. 16:16
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy hiába fogyasztasz rostos ételeket, ha nincs víz, akkor a rost pont a visszájára sül el, és megreked a belekben, lassítja a bélürülést, és szorulás lesz a vége. Legyen nálad mindig egy üveg, egy 1,5 litereset igyál meg minden nap. Így jobban tudod ellenőrizni, hogy mennyit ittál, plusz ha nálad van mindig, amikor csak ránézel, eszedbe jut, bele tudsz kortyolni. Én fél litereset viszek mindig magammal, és ha elfogyott, újratöltöm, csap általában mindenhol van. Ha nagyon nem csúszik a víz, akkor igyál teát, gyümölcslevet, bármit, amit jobban megkívánsz, de fél liter víz fogyasztásával nem csoda, hogyha küzdesz a vécén. Ami még nagyobb baj, hogy a keserűsó (és minden más hashajtó) is hajtja ki belőled a vizet, és könnyen kiszáradás és kórház lehet a vége. Először a folyadékbevitelt próbáld meg valamilyen módon rendezni, mert a hashajtókkal tovább ronthatod a helyzetet.
2014. nov. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!