Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért baj, ha egyszerre sokat...

Miért baj, ha egyszerre sokat eszem?

Figyelt kérdés

Napi 5-6x eszem, ebből 5 kis adag, viszont ebédkor, vagy vacsoránál szeretem jóllakásig enni magam. A párom szerint ez nem egészéges, de azt nem tudja megmondani, hogy miért.

Nem vagyok elhízva(178/61), egészséges ételekkel(zöldséggel, natúr joghurttal, cottage chees-al) szoktam jóllakatni magam. Ha jól esik, így szeretem, mi ezzel a baj?


2014. máj. 25. 15:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Ha kalóriában nézzük 500-900 között mozog. Napi kalóriabevitelem 2200-2800 között mozog.Sportolok, figyelek a fehérje-szénhidrát-zsírbevitelre.
2014. máj. 25. 15:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy baj lenne. Engem mardos az éhség, ha picit eszem, úgyhogy szinte sosem eszem keveset. 800 kalória az egy tisztességes, szolid étkezés nekem (fogyni akarok, félúton járok, nem akarok nagyon elszállni :D), de volt már 1200 is. Semmi gondot nem látok benne, nyilván jóllakom, ha már eszem :D Többnyire normálisan s persze jó ételekkel, néha teljesen jóllakom, az szuper, mert aznap már sok gondom nincs az evésre, pár falat este és kész... Rosszullétig pedig sosem eszem magam, mire lenne az jó?
2014. máj. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Logikusan, kalóia szerint egészséges, az emberi agy azonban nem így működik, hanem csak azt látja hogy te naponta 5-ször eszel (ami sok), és ebből egyszer lényegesen többet ("sokat") mint egyébként, ezért párodnál bejelez.


Meg kell mutatni neki kalóriában, elfogyasztott kilóban és ha kell forintban hogy egyáltalán nem eszed ki a családot a vagyonából mint anno Éva az Édenkertben.

2014. máj. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Emésztés szempontjából célszerűbb időt hagyni étkezések között, azaz normális és nem madár adagokat enni étkezésenként. Tehát nem baj, ha sokat eszel hanem normális.


Divatbaromság a csipegetős étkezés, amit mostanában nyomnak le az emberek torkán, de nincs igazán jelentősége. Annyit eszik az ember amennyit kell.

2014. máj. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egyszerre sokat ennél, akkor az nem volna a legjobb, de te nem eszel sokat. Ügy megoldva.
2014. máj. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!