Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem tudok lerészegedni....

Nem tudok lerészegedni. Akármennyit iszom. Nincs humorérzékem, így nem szeretnek a többiek. Mik a javaslatok?

Figyelt kérdés

Üdvözlet!


Már 15 éves korom óta tapasztaltam, hogy nekem az alkoholos italok csak sűrű vizelést okoznak, nem érzem azt mint a többiek, azt is hozzá kell tennem, hogy én nekem nincs se humorérzékem, semmi poén nem érint meg, mióta édesapám meghalt 8 éves koromban. Lehet ebben az idősebbekre kéne hallgatnom, hogy jobb is, viszont a többiek kezdenek kiutálni, nem tartanak "jó arcnak" (mert nem is vagyok az... próbálok úgy cselekedni mint más ittasan, viszont tudom, hogy az másoknak jó, de nekem nem...................)


Próbáltam már mindent, pálinkát, abszintot is (sokat!)... ezt az állapotot okozhatja MÉLY depresszió? Pedig nem is érzem úgy magamat hétköznaponként mint ha depressziós lennék, nem gondoltam soha olyan dologra, csak mióta a korombeliek (19 évesek) nem igazán fogadnak be, pedig jól nézek ki és ezt nem beképzeltségből írom, csak, hogy szemléltessem a helyzetet, mivel a kinézet Magyarországon nagyon sokat számít...


A MÉLY depressziót azért zárnám ki, mivel az alkohol az agyat célozza meg, és korlátozza azt, ez nem foghatja vissza azt amit az alkohol művel az aggyal.


A híres Zacher Gábornál is jártam már, mert normál folyadék helyett túl sok szeszes italt fogyasztottam. (gondoltam egy idő után csak "hatni" kezd, de nem.) Ő nem javasolta az alkoholt, meglehet élni anélkül is... igaza van, de akiket én szeretnék ismeretségi körnek megcélozni, az intelligensebb rétegben, ők is fogyasztanak alkoholt, hogy ne mindig egy egyenes sémát kövessenek, és ügye bár jól érezzék magukat.


Én nem leszek pszichopata, és diktátor sem, se nem egyéb örült mészáros, csak az idők során egyre inkább magamba zárkózom majd, ha nincs erre megoldás.


Mi lenne a teendőm, hogy egy közösség befogadjon? Ha nem alkohollal, mások hogyan illeszkednek be egy közösségbe, ha nem túl jó a humor érzékül és nem igazán érzelmesek?


Köszönöm szépen a segítő jellegű hozzászólásokat!


2014. máj. 6. 03:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de rosszul közelíted meg a helyzetedet.Általában azoknak nincs humoruk, akiknek lassú az észjárásuk nem kapcsol. Olvass sokat az javít a problémádon. Na meg társaság nélkül is van élet. Nem biztos, hogy a jó arc az mindig szimpatikus. Lehet, hogy egy link ember, csak jó dumája van, belül meg üres fecsegő. Miért akarsz más lenni, mint aki vagy ? Ha hozzád hasonló emberrel találkozol, biztosan jól megértitek egymást. Gondolom fiú vagy. Légy tiszta gondozott és jól tájékozott. Nem csak ökörködéssel töltött idő az ami szórakoztató egy igényes lánynak. Ne igyál, mert csak tönkre teszed a májadat. Az alkohol ha nem is érzed, hogy árt, attól még árt. Inkább keress egy pszichológust, vagy iratkozz be egy képesség fejlesztő tanfolyamra. viselkedés kultúra. [link]


vagy [link]

2014. máj. 6. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Még lehagytam egy két dolgot: Nem az a menő, aki taj részegre leissza magát és mocskos viccekkel szórakoztatja a társaságot. Légy igényes, és keress olyan baráti kört, ahol mással töltik az időt. Mondjuk a kultúrában eligazodni. Tudsz verseket, írókat, bölcs mondásait idézni ? Rossz helyen akarsz jó arc lenni. Ne tedd. A lassú felfogást vissza vonom !!!!!!!!!!!!! inkább nem illesz abba a környezetbe, mert érzed, hogy ez nem a te világod. Kommunikációs tanfolyamokon hasonló problémákkal küszködő emberekkel találkozol. Próbálkozz ilyen dolgokkal. Tanulj meg kulturáltan társalogni
2014. máj. 6. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!