Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nem eszek semmit már napok...

Nem eszek semmit már napok óta, most kéne de nem megy, mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 napja egy kullancs miatt lyme-os lettem, és a barátom is szakított velem. A depresszió miatt nagyon rosszul voltam, nem tudtam enni, legyengültem. Elmentem orvoshoz, és felírt sok antibiotikumot, viszont azokat nem szabadna úgy bevennem, hogy nem eszek, mivel komoly problémát okozna (pl. gyomorfekély). Ma megpróbáltam enni, két darab háztartási kekszet sikerült megennem, és olyan hányingerem lett, hogy egyszerűen nem tudok többet enni. Mit tegyek? Továbbra is erőltessem a kaját, vagy forduljak orvoshoz?
2014. ápr. 9. 09:11
 1/7 anonim válasza:
Vannak étvágygerjesztő cuccok, pl a bérescsepp is jó, próbáld ki hátha segít.
2014. ápr. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Vajon nem csak ijedtség okozta az egészet? Kevés kullancs fertőz, és ha jól tudom, a lyme-kór nem jelentkezik ilyen hirtelen.

Mindenképpen mozgást és C-vitamint ajánlok, hogy hamarabb rendbe jöjjön az étvágyad. Mindenképpen egyél valamit, fokozatosan egyre többet.

Azért menj el orvoshoz is!

2014. ápr. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

4 napja szedted össze a kullancsot? Vagy 4 napja diagnosztizálták a Lyme-kórt? Nagyon nem mindegy. Első esetben pszichés eredetű lehet a problémád, második esetben pedig lehet, hogy kórházi ápolásra szorulsz. Nekem is volt Lyme-kór gyanús kullancs csípésem, egy hónap volt mire lett eredménye a vérvizsgálatnak, addig tömtek erős antibiotikummal. Gondolom az orvos, aki felírta az antibiotikumot, javasolta a Normaflore nevű szert. Nem tudom, hogy az ér-e valamit, akinek kivették már a vakbelét, szerintem annak mindenképpen ajánlott, amúgy talán nem is árt, de nem is használ.


Ha napok óta nem tudsz enni, akkor konkrétan ezzel a problémával menj orvoshoz!

2014. ápr. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"... lyme-os lettem, és a barátom is szakított velem. A depresszió miatt nagyon rosszul voltam, nem tudtam enni..." Összefoglalva: Eddig durcáskodtam, meg akartam mutatni a világnak, hogy nem akarok élni. Most meg kellene mert élni szép, élni jo. Csak ennyit kell számba- meg eszedbe venned. Fél ora mulva még két keksz + viz, ora mulva 4 k+v és igy tovább.
2014. ápr. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. Szerelmi bánatra nem jó sem a Béres csepp, sem a Normaflore.

2. Nem lettél Lyme kóros, "csak" megcsípett egy fertőzött kullancs. Gondolom, hogy bőrtünet (piros folt) alapján diagnosztizáltak. Ebben a szakaszban antibiotikummal jól gyógyítható, meg fogsz gyógyulni, semmilyen utóhatás nem lesz. Viszont muszáj beszedned a gyógyszereket, mert ha most nem kezelik, évek múltán nagyon megszívod.

3. Való igaz, hogy az antibiotikumot nem nagyon lehet kaja nélkül szedni. Nem a fekély miatt, hanem mert piszkosul fájni fog a gyomrod. (A Normaflore meg a nem használ, nem is árt kategória. Fekélyre pláne nem jó, de ha megnyugtat, beszedheted.)

4. Ne háztartási kekszet egyél, hanem pl. valami levest (ha nincs, aki főzzön neked, akkor még a zacskós is jobb, mint a semmi), mert a folyadékpótlás is nagyon fontos. Persze jobb lenne egy krémleves, vagy tojásleves, vagy húsleves egy kis tésztával. Vagy egyél banánt, az is nagyon jó. Ezekkel már beveheted a gyógyszert.

5. Ha nem bírsz enni, igyál rostos gyümölcsleveket (100%-osat vagy cukrosat, ne diétásat - amikor valaki nem eszik, fontos a kalória, még ha amúgy egészségtelen, akkor is).

6. Ha továbbra sem bírod bevenni a gyógyszert, menj vissza a dokihoz, és kérd injekcióban.

2014. ápr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek :)

Egy Maripen nevű gyógyszert szedek, és beveszem, ezzel nincs gond.

A diagnosztizálás történt 4 napja, nem a kullancs :) Folt nem volt, ezért nem is féltem eddig, de az orvostól megtudtam, hogy a folt az esetek 20%-ban elmarad...

2014. ápr. 9. 15:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A Maripen nem fogja tönkretenni a gyomrod, ha eszel egy kis levest. És fel a fejjel! :)
2014. ápr. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!