Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Milyen étkezési zavarra...

Milyen étkezési zavarra utalnak a tünetek?

Figyelt kérdés
Utálom a testem, bűntudatom van az evéstől, de nem tudom hosszútávon türtőztetni magam.4-5 napig koplalok (semmit, v napi néhány szem gyümölcsöt eszem) aztán elszakad a cérna, és 2-3000 kalóriát magamba tömök, van, hogy egyszerre, de előfordul, hogy egész nap eszegetek, olyankor még több is összejön. Régebben próbálkoztama hányással, de egyszerűen nem megy, mintha nem lenne garatreflexem. Hashajtózni szoktam az evészetek előtt és után. 5-6 db szűztea kapszula, mályva tea, keserűsós gyógyvizek, stb. Aztán kezdődik elölről minden. 180 cm és 65 kg vagyok, néhány éve 15 kg-t fogytam az ételadagok csökkentésével, aztán egyszer csak bekattantam és azóta vannak falásrohamaim, aztán újabb koplalási kísérletek. Ez milyen étkezési zavarnak minősül? Vagy nem olyan nagy a probléma, csak én nagyítom fel?
2009. dec. 14. 22:26
 1/8 A kérdező kommentje:
jah, tudom, hogy egészségtelen amit csinálok, és hogy mértékletes, egészséges táplálkozás+ mozgás a kulcsa mindennek...Ezeket nem kell elmondani, mert én is tisztában vagyok vele. Amikor nincs elborulva az agyam, igyekszem normálisan enni, gyümölcsöt, zöldséget, joghurtokat, rozskenyeret. Minden nap sportolok, ritkán marad ki egyetlen alkalom is. Kocogok, és edzőteremben végzek kardió és súlyzós gyakorlatokat, naponta minimum fél, max másfél órát.
2009. dec. 14. 22:29
 2/8 anonim ***** válasza:
54%
Ilyesmi a bulimarexia.
2009. dec. 14. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
EDNOS. anorexia és bulémia. Nem csak az számít bulémának ha hántatod magad, hanem ha hashajtózol vagy koplalsz/keményen edzesz a kajálások után. Kívánom, hogy sikerüljön meggyógyulnod! :/
2009. dec. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

menj pszichiáterhez minél hamarabb

ha még idejében felfedezik az evészavart, csak akkor kicsi az esély a visszaesésre.

(Én is EDNOS vagyok már vagy másfél éve kb, ebből fél éve járok pszichiáterhez, de egyenlőre kevés a javulás.)

2009. dec. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jobb is jársz, ha nem hánytatod magad. Hogy érdemes e emiatt elmenni pszihológushoz, jó kérdés. Leginkább neked kell tudni szükséged van e rá. Abból amit leírtál egyértelmű, hogy még fogyni akarsz, hogy nem vagy magaddal megelégedve. Valószínűleg az egyszerű diéták, azok után amilyen drasztikusakat csinálsz, már nem használnak. Az, hogy néha hirtelen sokat eszel, fontos, elvégre a szervezeted ebből tartja fenn magát.


Még nem nagy probléma, de az lehet belőle, ha idejében nem állsz le. Az anorexiára vannak nagyon szélsőséges esetek, olyan is volt, aki meghalt.

Nem akarlak előre riogatni, de ezek a lányok beleestek abba a hibába, hogy még 40 kilósan is kövérnek látták magukat.

Talán azt tudom neked javasolni, hogy igyekezz pozitív megjegyzéseket gyűjteni az alakodról, és kicsit gondold végig a túlzásokat. Pl azt, hogy néz ki egy lány, amikor a tél közepén csokolédábarnára égeti magát a szoláriumban. Túlzás...


Le nem akarlak beszélni a fogyókúráról, úgy sem tudnálak, szakembernek se lenne különösebb esélye. Ha így érzed jól magad, csináld, de állj meg azon a bizonyos határon! Mindenképpen! Kérd ki mások véleményét is.

A szűzteát pedig cseréld le más fogyasztószerre, mert nagyon káros, viszont a hatása elenyésző.

2009. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Velem is PONTOSAN ez van!
2009. dec. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod írj, privibe beszélhetünk vagy msn-en!
2009. dec. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ismerős a dolog nekem is...nem 'kellemes' és aki nincs 'benne' az nem is fogja megérteni a problémádat,s csak 'jótanácsokkal' fog ellátni.az agyatlanabb pszchomókusok sem tudnak ezzel a dologgal nagyon mit kezdeni,szóval vmi olyasmit kellene találnod,ami pozitívan hat vissza és növeli az énképedet,amiben sikered leled,ami motivál,mert ha állandóan negatív dolgokat tapasztalsz,akkor szerintem csak ronthat a helyzeteden...:(((
2010. febr. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!