Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan alakitsak ki izmos,...

Hogyan alakitsak ki izmos, lapos hasat, ha nem dietazhatok? Igy is nagyon sovany vagyok, de a hasam zsiros. (162cm magas es 48kg vagyok)

Figyelt kérdés
Hizashoz szeretnek segitseget kerni, mert a testomeg index szerint majdnem alultaplat vagyok. Mindig is az voltam. A problema az, hogy ha fel is jon par dkg az mind a hasamon kot ki a sok edzes ellenere is es puffadok is.hogyan tudnek hizni is es izmos hasat kialakitani. (kellene kb 5-10kg +) Az izmos hashoz mindig dietat javasolnak, de en azt nem tehetem. Legutobb mikor probaltam figyelni az etkezesre visszaestem 45 kg-ra Rendszeresen eszek, napi tobbszor es egeszseges elelmiszereket. Sok gyumolcsot zoldseget. Edzeni heti 3x edzek ( hasizmot eleg kemenyen), de nem segit. Mit tegyek?

2013. dec. 2. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Egészséges táplálkozás (hús + zöldség + gyümölcs, tojás, hal)


És edzés. Az 'igen sovány vagyok' dolog nem tükrözi a rossz zsír/izom arányt. Izomzat is kell, és egészségesen alacsony testzsír. Ez csak megfelelő életmód mellett érhető el.

2013. dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszt. De meg mindig nem tudom a hogyant. Edzek is heti 3x edzoteremben, amit irtam is. Futok, hasizmot edzek es egyszer labra edzek jobban egyszer meg hatra, karra stb. Szoval nagyjabol heti egyszer felsotest, egyszer meg also. Es mindig edzek a hasamra is 1,5 orat vagyok az edzoteremben es nem ucsorgok. De meg mindig nem tudom, hogy hogy less a hasam kockas mialatt felkene szednem 10 kilot. Ebben tud valaki segiteni?

lehet keveset edzek cask en gondolom, hogy sokat. En azt olvastam, hogy cask minden masnap erdemes edzeni. A megfelelo "lifestyle" kialakitasa ok. DE HOGYAN? Ha nem hagyhatom el a zsiros cukros kajat mert akkor lemennek a nehezen szerzett dkg-ok. Volt kockas hasam 45kg-osan. :(

2013. dec. 2. 15:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha húst és zöldséget eszel, akkor a fölösleges testzsír le fog menni. És ez még nem jelenti azt, hogy szép lassan nem épülhet az izomzatod. De, az edzés miatt izmosodhatsz is, ha a táplálkozásod rendben van.


Nőként viszont nehéz elérni a kockás hasat, ugyanis az az alacsony testzsír szint már általában nem ideális a szervezetetek számára

2013. dec. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elozo kommentbol lemaradt, hogy kockas a hasam csak nem latszik, mert rajta van a zsir vagy epp felpuffedek, ami igazabol egy pohar viztol is elofordul. Valami nem ok. Reggel kockas es utana meg eszek valamit es ez van. mikozben csinalom a gyakorlatokat, akkro is latszik, hogy minden kocka meg van es eleg nagyok is. De csak ugy napkozben nem latszik. Es a puffadas eleg nagy problema, de az orvosok csak savlekoto es egyeb bogyokat adanak ra es senkit sem erdekel mitol van igazan.

Nehez egy kerdesben vagy kommentben elmagyarazni.

2013. dec. 2. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell elmagyarázni, ismerem az állapotot. Nem vagy egyedül vele.


A savlekötők nyilván csak rontanak rajta egyébként. :)

Most elég rossz állapotban van az emésztésed.

Próbáld ki a paleo táplálkozást, eleinte minden ételt párolj-főzz, hőkezelj. Használj hagymákat, chilit és gyömbért minden étkezéshez, és ne hideg vizet igyál hanem gyömbér teát (vagy gyömbér + zöld teát).


Ha az állapotod még nem súlyos, akkor ilyen egyszerű dolgokkal megoldódik pár hét alatt. Látszólag egyszerű dolgok, a maguk nemében viszont nagyon fontos és különleges módszerek.. leírni ilyen röviden is le lehet, a dolgok mögött viszont rengeteg folyamat van, amikre nem tértem ki.. hogy miért is jó ez az egész :)

2013. dec. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ok. koszonom. megprobalom.
2013. dec. 2. 16:27
 7/8 Szintiszoli123 ***** válasza:

Szembesültés a legnagyobb problémával, ami a testépítőket súlytja. Az izomtömeg-növelés és a zsírleadás sajnos nem megy egyszerre, hacsak nem vagy különleges genetikával megáldva. Izmokhoz tömegnövelés kell, súlyzós edzéssel, nagy súlyokkal. Ilyenkor több Ch-t kell enned. Szálkásításkor kevesebb ch, kardió a súlyzós edzés mellé. A fehérjebevitel mindkét esetben nagyon fontos. Tömegelésnél azért, hogy épüljön az izom, szálkásításkor azért, hogy a test ne az izmaidból táplálkozzon, amikor nem talál ch-t. Hogy mennyi ch bevitel kell egyik és másik esetben az optimális eredményhez, azt neked kell kitapasztalnod. Koplalni nem szabad. A háj a hasadról nem a hasazástól fog lemenni. Nincs helyi zsírégetés.

Az egészhez sok-sok türelem kell, hogy elviseld a hasad, amikor tömelsz. Kezdheted fogyással is, de, mint írtam ilyankor nagyon fontos a fokozatosság és a fehérjebevitel, hogy megőrizd az izmaidat.

Fogyásnál lehet, hogy segít amit Tápi javasol, vagyis hogy zöldség meg hús. Az én testem CH nélkül felzabálná magát, ehetnék akármennyi húst. Lehet, hogy nálad másképp működne. Amit ő ír, hogy zöldség és hús mellett szépen lassan jönne fel az izom. Nem tudom. Elvileg ezt hívnánk ketogén tömegnövelésnek. Senkivel nem találkoztam még, akinek ebben gyakorlati tapasztalata lett volna.


Mindennek utána tudsz olvasni a neten.

2013. dec. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom. Meg fogok tenni mindent a cel erdekeben. :)
2013. dec. 3. 08:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!