Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha szénhidrát mentes étrendet...

Bellcross kérdése:

Ha szénhidrát mentes étrendet szeretnék tartani, akkor milyen ételeket fogyasszak reggelire és vacsorára?

Figyelt kérdés
Egész életemben kenyéren és tésztán nevelkedtem és kíváncsi vagyok milyen elhagyni ezeket. Légyszíves olyan komplex ételeket írjatok amit ti is szívesen fogyasztanátok pl vacsorára: cézársaláta. Ha valaki jelenleg is tart ilyen étrendet szívesen veszem a tanácsait is.

2013. szept. 30. 17:16
 1/4 anonim ***** válasza:

A zöldségekben is van szénhidrát.

Amiben nincs, az a hús és a tojás. Elhanyagolható mennyiségű van még néhány zöldségben (pl. paprika, paradicsom), a sajtokban, tejszínben.

A teljesen CH mentest táplálkozásnak nem sok értelme van, tekintve, hogy a táplálkozás alapján a CH-nak kellene képeznie.

Csak nem 3 kiló fehér kenyeret meg tésztát kell megenni naponta...

2013. szept. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, hogy nem konkrét ételt írok, de nekem ebben a fajta diétában nagyon sokat segített ez az oldal: kaloriabazis.hu

Amellett, hogy minden ételnek megvan a kalóriatartalma, mellé még a szénhidrát, zsír és fehérje tartalmát is írja, illetve ha regisztrálsz, akkor azt is vezeti személyre szaba, hogy miből mennyit ehetsz még aznap, hogy x időn belül elérd a kívánt súlyodat.

Jah, és itt vannak konkrét ételek és néhánynak a receptje is fönt van.

2013. szept. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

CH mentes étkezés hús és zsír alapú. És baromi rossz lesz 1-2 hétig a szénhidrátevés után, később jó lesz.


Egyébként egyél nyugodtan zöldségeket, így is nehéz lesz letenni a kenyeret, tésztát. Hús, szalonna.. töpörtyű.. halak, tojás, olajos magvak mind jók.

2013. okt. 1. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Én most tartok a 4. héten! Nálam nagyon bevált ez a módszer! Régen én is nagy "kenyeres és tésztás" voltam, de nekem kellett egy 1,5 hét mire átestem a túloldalra hogy tényleg nem egészséges a kenyér... Én 3 hét alatt fogytam 3 kg :D Reggelire általában zabpelyhet szoktam enni, ami nálam kitart vagy délig, ebédre mindig valamilyen zöldség ( brokkoli, hüvelyes bab, karfiol, répa, paradicsom, paprika, uborka) és persze a csirke mell!! Uzsonna általában kisebb adag paradicsom saláta, vacsira én vagy rántottát vagy tükörtojást szoktam magamnak készíteni! Remélem tudtam segíteni! :D
2014. jún. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!