Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy lehet valakit rávenni,...

Hogy lehet valakit rávenni, hogy vegye komolyan a cukorbetegségét?

Figyelt kérdés
Már egy ideje cukorbeteg, de nem érdekli! Ugyanúgy eszik tovább. Ha szólunk neki, hogy kövér, és úgy kéne ennie, ahogy egy cukorbetegnek, akkor rosszul esik neki, és megsértődik. Segítsetek!!
2008. júl. 3. 14:18
 1/6 anonim válasza:

A leghatásosabb, ha nem egy olyan valaki próbálja meggyőzni, aki nem érzi át az ő helyzetét. Keress valaki olyan ismerőst (barátot, vagy rokont), és intézd úgy, hogy "véletlen" találkozzanak. Aki diás, az sokkal életszerűbben el tudja mondani, hogy mivel jár a dolog, hiszen ők muszályból is sokkal tájékozottabbak.

A lényeg, hogy lássa be, együtt lehet élni a dologgal.

2008. júl. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Sorry a helyesírásért, kicsit elsiettem. Gondolom érthető azért. A lényeg, hogy ne ráerőltetésnek hasson a beszélgetés, hanem tájékoztatásnak. A konklúziót neki kell levonni, abban nem tudsz segíteni.
2008. júl. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia! Kiről van szó? Ugyanis a belátásunkra életkorunk, nemünk és még ki tudja hány tényező van hatással. Egyébként tapasztalatból mondom, hogy ha vkiről kiderül cukorbeteg és többszöri tájékoztatás, kérés ellenére sem tartja a diétát akkor annak aztán mondhatod. Sajnos ilyenkeből van több és ők azok akik évente akár többször is megjelennek osztályon, mert újra és újra be kell állítani a cukrukat.

S az sem minde3gy, hogy ennél az illetőnél elég lenne -e a diéta, vagy gyógyszerese, vagy inzulinos az illető. Van-e családja stb. Dietetikusként ezeket is figyelembe kell vegyem ha renitesn beteggel találkozom.

Szóval milyen irgum-burgum tanácsokat adjak?

Mert ügye nem fáj és a szövődményeis is csak késő iek a cukorbetegségnek. Egy 50-est nem hat meg,hogy pl esetleg 10 év múlva nem lát, vagy infartusa, stroke-ja lesz, vagy érszükület miatt levágják a lábát. Szóval nem irigyellek.

2008. júl. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszadónak sajnos igaza van, most, hogy még nem fáj semmi, nagyon nehéz rádöbbenteni, hogy mi lehet a dolgok következménye. Az apám volt így, nem lehetett vele megértetni, hogy azért, mert hetente egyszer esetleg megmérette a cukrát és nem volt olyan rossz az érték, még nem biztos, hogy minden rendben van. Most 54 évesen gyakorlatilag minden szövődmény előjött a látásromlástól a bal láb elvesztésén keresztül a szívinfarkusig és koszorúér szűkületig. Talán egyszer a kórházban be lehetne mutatni egy ilyen állapotba került embernek, akkor talán eléggé megijedne. Mindenesetre sok sikert.
2008. júl. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A nagymamámról van szó:(
2008. júl. 5. 13:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem a nagypapám cukorbeteg, és nem nagyon izgatja... leszedtem netről pár csúnyább sztorit, és mikor evett felolvastam... Gonosz, mocsok húzás, de bejött. Azóta rendesen eszik, meg minden... Szembe kellett állítani a tényekkel... Remélem tudtam segíteni.
2009. jan. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!