Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » 170 centihez az 55 kg sok?

170 centihez az 55 kg sok?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok lassan 16, 170 centi és 55 kg. 50 a cél, eddig 5 kilot fogytam !! érdekelne h szerintetek sok-e az 55 kilom ?

2013. aug. 29. 08:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Én 173cm vagyok és 55 kiló egyáltalán nem soka5lom. Picit szeretnék még hízni is.

19L

2013. aug. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim válasza:
100%
pont jó! 20/L
2013. aug. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%
A jó felső határánál mozogsz. Több ne nagyon legyél.
2013. aug. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az Ön testtömegindexe 19,03

Kategória: sovány


Kedves Hölgyem! Az Ön testtömeg-indexe alacsonyabb a normálisnál. Ha ez csak kisebb mértékû, talán még elõnyösnek is látszik, hiszen a karcsúság sok férfi szemében vonzó. A modellek képviselte, szinte kóros soványság azonban nem egészséges, az õ testtömeg-indexük legtöbbször jóval 18 alatt van, amely már középtávon is egészségügyi kockázatot jelent! Nyilván Ön is tudja ezt magáról, netán ismerõsei is felhívták a figyelmét arra, hogy érdemes lenne pár kilogrammot magára szednie. Természetesen elképzelhetõ, hogy génjeinek, csontozatának köszönhetõen Ön alapvetõen ilyen alkat, de érdemes tudnia, hogy a táplálkozással összefüggésbe hozható betegségek kockázata az Ön esetében nem alacsonyabb, sõt magasabb, mint a normál testtömeg-indexû embereké. A túlzott soványságot táplálkozási zavarok, anorexia nervosa, étvágycsökkenés is okozhatja, ezen esetekben mindenképpen forduljon szakorvoshoz. Amennyiben az elmúlt fél éven belül hirtelen súlycsökkenésen esett át, keresse fel háziorvosát!



Ha soknak tartod az 55 kilót, akkor javaslom, hogy a testképzavarod miatt keress fel egy pszichiátert. Ugyanez vonatkozik az előttem válaszolóra is.

2013. aug. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
mint mondtam 50 a cél:) edzek is, diétázom stb... ha lefogyok 50re a testtömegindexem: 17,3 lesz és tényleg ez a célom:)))) modell szeretnék lenni, de ha nem jönne össze legalább úgy fogok kinézni:) egyébként thinspo vagyok
2013. aug. 29. 09:50
 6/23 anonim ***** válasza:
Akkor meg pláne pszichiáterre van szükséged! Ha nem tetszik a válasz, akkor miért kérdeztél, amikor te is nagyon jól tudod, hogy a 170 cm-hez KEVÉS az 50-55 kg.
2013. aug. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Basszus 4.! Igazad van :)

Én 65 kg-nak néztem.

Nőknél az az általános szabály(még BMI nélkül is),h a cm-ben mért magasság tizedes vessző utáni adata - 10 (+ -) 5. Ez a Te esetedben: 70-10=60 (+ -5 kg)azaz 55 és 65 kg között ideális.

2013. aug. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!:) nem mondtam h nem tetszik... én nem tetszek magamnak.. különbség!:D na akkor még 5 kilot ledobunk :))
2013. aug. 29. 12:40
 9/23 anonim ***** válasza:
Hát csak vigyázz! Az se szép ám,amikor valakinek a combjai között ágyúval lehet átlőni!
2013. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

"én nem tetszek magamnak.. különbség"


Igen, ezt nevezik testképzavarnak, amiből az anorexia is kialakul. És a te esetedben ez már pszichiátriai kezelést igényel, ugyanis ha ledobsz még 5 kilót, akkor súlyosan sovány leszel, ami fizikai tüneteket von maga után:

- Felborul a hormonháztartásod

- Elmarad a menstruációd

- Kihullik a hajad

- Szívelégtelenséged lesz

- Törékenyek lesznek a csontjaid

- Ízületi fájdalmaid lesznek

- Bőrbetegségek

2013. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!