Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A diabéteszes kismama nem...

A diabéteszes kismama nem lakhat jól soha?

Figyelt kérdés
Kétségbe vagyok esve,7 hónapos kismama vagyok és 3 hete megállapitották hogy van egy kis cukrom.mivel nincs a diétázással semilyen tapasztalatom a netrol irok le olyan recepteket ami cukrosoknak van.ezekkel is csak kiserletezem es sajnos van ugy ha egy kicsit tobbet eszem belole máris felugrik.pl.most ebed utan volt 9,5 es ez megremit.mindennap merem atlagba 7-6 kozott mozog ha egyfolytába csirket es halat eszem.a kerdesem hogy ha neha felugrik 9-re vagy 8-ra mert egy uj etelet probaltam nagyon sokat ártok a kicsinek?nekem o a legfontosabb de nem birok egyfolytaban hala es csibet enni.nyugtassatok meg hogy ez még nem árt a babának.

2013. aug. 28. 16:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg kicsit sétálgatni, az izmok besegítenek a cukor feldolgozásában, és nem emelkedik úgy meg a cukrod.

Olvass a glikémiás indexről is. Van ami lassan emeli a vércukrot (annak alacsony a GI-e)

Amúgy meg ne stresszeld magad halálra, régen meg se nézték a cukorterhelést, aztán lett ami lett. Igaz fiatalabban szült az átlag anyuka, meg többet mozgott, de vércukrot aztán nem mért senki.

Nyugodj, meg és jó babavárást. Most, hogy figyelsz, biztosan jobb, mint eddig volt. Sok sikert!

2013. aug. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,megnyugnyugtatott egy picit.Abban igazad van hogy régen nem mértek cukrot,mégis jó volt.Nem stresszeltek a kismamák ezen.Igyekszem minél többet sétálni és odafigyelni az étkezésre,ez a legkevesebb amit a babáért megtehetek.
2013. aug. 28. 19:07

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!