Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Egy ilyen zabálás mennyiben...

Egy ilyen zabálás mennyiben befolyásolja az egészséget? (bővebben lenn)

Figyelt kérdés

IGT-m van, kerülnöm kell a cukros és fehér lisztes dolgokat.

Ment is a dolog, nem is kívántam az édeset.

Kb 1 hónapja viszont megborult az egész étkezésem, több kenyérfélét eszem és kevesebb zöldséget, stb, néha becsúszott egy-egy cukros dolog is (pl étteremben voltunk és a salátát úgy hozták ki, hogy le volt öntve szósszal, amibe van cukor).

Múlt héten viszont rászabadultam a kakaós kalácsra, meg is ettem belőle jó sokat...

Ma szüleimnek csináltam süteményt és először csak megkóstoltam,hogy a tészta át sült-e,aztán abból is megettem nagyon sokat... Pedig tudtam, hogy nem szabad, de egyszerűen nem tudom, mi ütött belém. :(


Sportolni szoktam, bevallom, mostanában kevesebbet,mert egyszerűen nincs időm rá a munka miatt...


Kérdésem az lenne, hogy egy ilyen alkalom mennyire kavar be?

Nagyon bánom az egészet. :(


Oltogatós kommenteket nem kérek, tudom,hogy butaságot csináltam!

Köszönöm!


2013. aug. 15. 15:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nem lettél rosszul akkor valószínűleg nem tettél nagy kárt, de a cukorszintedet biztos rendesen felpumpáltad. De a jövőben igyekezz ezt a kajamennyiséget inkább részletekben bevinni. Ha jól tudom cukormentes, édesítőszeres édességeket ehetsz. Inkább ezekből egyél többször kevesebbet, akkor nem fogod ennyi kívánni az édes ízt, és nem tolsz be majd ilyen lehetetlen mennyiségeket. Nem csak a boltokban de a cukrászdákban is van már rengeteg cukormentes, diabetikus termék. Azért a helyedben elmennék a dokihoz kontrollra, de nem hiszem, hogy az egyszeri kilengéssel bármi visszafordíthatatlan kárt okoztál volna.
2013. aug. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!


Majd szeptemberben megyek kontrollra a dokimhoz, lesz vérvétel is.


Mikor megtudtam, hogy IGT-m van, 9,8-as cukrom volt.

Elkezdtem diétázgatni (ekkor még nem iktattam ki teljesen a cukros dolgokat, nagyon sok falásrohamom volt,nem sportoltam,stb), akkor lement 8,6-ra.

Mostmár egyátalán nem eszem cukrosat és fehér lisztes dolgokat (kivételek sajnos vannak, de nagyon ritkák. Falásrohamom igazából ma és múlt héten volt, régebben napi rendszerességgel,nagyon sokat faltam. A mai a régihez képest semmi...) és ha tehetem, sportolok.

Kíváncsi leszek a szeptemberi eredményemre...

2013. aug. 15. 15:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!