Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nemrég kiderült hogy Candidás...

Nemrég kiderült hogy Candidás vagyok. (ez nem egy nemi betegség) Valamint régóta lisztérzékeny is. Szeptembertől kollégiumba megyek, és nem ehetek iskolai menzán, a fenti kmiatt. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
2008. jún. 29. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj a kolesz miatt. Én is koleszos vagyok. A kaja meg borzalmas (szerintem). Jobb ha megveszed magadnak, ami kell. Hűtő van, vagy tudsz bérelni, amiatt ne aggódj. Vagy vihetsz otthonról is kaját, azt is eheted egy-két napig. Így jobban tudod ellenőrizni, hogy mit eszel. Na meg persze nem is biztos, hogy az órák között lesz időd lemenni a menzára enni.
2008. jún. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

két dolgot tehetsz. Van Candidára egy 6 hetes diéta kúra. Azt csináld végig (serry@citromail.hu), ha ezen a címen megkeresel megosztom veled. Mire suli lesz vége lesz a nehéz időszaknak. Aztán járj utána hol ehetnél diétásan az új helyen. A másik mindent viszel otthonról előre, vagy félkészen. De ez neked is ésa anyukádnak is elég megterhelő.

Sok szerencsét.

2008. jún. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos otthonról nem tudok vinni félkészen kaját, mert anyám nem szokott főzni a munkája miatt nincs ideje rá,mivel nem ér rá, meg amúgy sem szeret főzni, mindig cégektől szoktuk rendelni a kaját.
2008. jún. 29. 19:53
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Kollégiumban kell, hogy legyen dietetikus, aki összeállít speciális diétákat ilyen esetekre, pl. diabetikusat, gluténmenteset. Sajnos a lisztérzékenységes diétát nem lehet kikerülni, de a Candidás betegséget lehet enyhíteni, eről már én is olvastam! Nézz utána szerintem.
2008. jún. 29. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak.Honnan veszed,hogy a mai kollégiumokban van dietetikus? Szerintem te vagy külföldön élsz van máshol, de nem kishazánkban. Szólj nekem is ha tudsz ilyen állás, én ugyanis dietetikus vagyok és még ilyennel nem találkoztam. Pedig az országban már sokfelé kerestem munkát.

Lényeg álmodik a nyomor. Dietetikus nincs a koleszban. Élelmezésvezető van, de ő nem ért a diétákhoz. Maradnak a cégek akik ott is tudnak házhoz szállítani. Vagy pedig az új városban esetleg van olyan közétkeztető cég ahol főznek diétásan is és ott tudnál talán lisztérzékenységhez kaját szerezni. De candidára ők sincsenek felkészülve. De már írtam keress meg es elküldöm a candida diéta kúrát neked, hogy mire oda kerülsz könnyebb legyen.

Érdemes telefonálgatni és interneten körül nézni. Vagy hívd fel a leendő koleszt és kérdezz rá mit tudnának ebben neked segíteni. Nem hiszem,hgoy egyedi eset lennél.

2008. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nekem is ugyanaz a gondom mint a kérdés írójának. azért fogok másik fősulira menni, mert az egyik városban van az iskolákban gluténmentes étkeztetés (szhelyen), a másikban nincs. most egy kisvárosba járok gimibe, ott azt se tudja az élelmezésvezető, h mi az a lisztérzékenység... a suliban meg ha nem tudsz enni, kénytelen leszel vagy magadnak csinálni, vagy anyukádat vhogy rábírni, ennyi áldozatot hozhat a lányáért.
2009. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!