Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Valami jól bevált tipp túl...

Valami jól bevált tipp túl sok gyomorsav ellen?

Figyelt kérdés
Fél éve ütötte fel a fejét a sok gyomorsav egy stresszes munkahely miatt nálam. Akkor az állandó gyomorfájás és a főként reggeli rosszullétek (émelygés, hányinger, hasmenés) miatt elmentem orvoshoz, mindenféle vizsgálatot csináltak és teljesen jók lettek. Az orvos felírt egy erős savcsökkentőt és mondta, hogy igyak salvus vizet. Kemény 2,5 hónapba telt mire maximálisan helyre jött a gyomrom. Most viszont ismét előjött a probléma. A salvus vízzel a múltkor próbálkoztam, de olyan szintű hányinger jött rám, hogy fél óráig a wc mellett ültem, hogy mikor fog kijönni... Jelenleg quamatelt szedek, de ezt sem szeretném tartósan. Rengeteg ételt ki kellett iktatnom az étrendemből is mint pl a fűszeres kaják, csoki, savanyú dolgok stb. Van valakinek valami jól bevált tippje gyomorsavcsökkentésre? Ha lehet olyanok véleményét kérem akik hasonló problémákkal küzdöttek.. Előre is köszönöm:)

2013. aug. 6. 22:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Az ilyen gyógyszerek nekem sosem segítettek. A szódabikarbónától viszont sokkal jobb lesz, egy kiskanállal szoktam enni belőle. És az étrendemen is változtattam, több kenyérfélét eszek és azóta ritkábban vannak ilyen panaszaim. Régebben szinte semmi szénhidrátot nem ettem, utálom a kenyeret meg mindenféle tésztát, de muszáj volt rászoknom, mert már majdnem gyomorfekélyem lett.
2013. aug. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
sajnos a gyógyszerek tartósan nekem sem segítettek túlzottan.. inkább csak ideig-óráig.. a szódabikarbónát kifogom próbálni.köszönöm a választ:)
2013. aug. 6. 23:10
 3/3 anonim ***** válasza:
Így van,ahogy az első írta.A jó öreg szódabikarbóna.
2013. aug. 6. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!