Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kemény széklet ellen mit tehetek?

Kemény széklet ellen mit tehetek?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg rost, de ez nem segít rajtam. Mármint segít, de nem tudok minden nap befalni 1 tálnyi cseresznyét, máskülönben nem használ. ha sok rostos gyümölcsöt eszem, akkor a széklet túl lágy, nem folyékony, csak lágy. meg sem tudom mondani, hogy mikor volt utoljára normális székletem...egyszerűen már nem tudok mit kitalálni (gyógyszerek kizárva!).

24/l


2013. jún. 17. 00:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ígyál legalább naponta két liter vízet,ezt úgy tudod elárni,hogy minden étkezés ellőtt és útán megiszol két két pohárnyit
2013. jún. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi a probléma a lágy széklettel? Az normális. Amúgy nem csak gyümölccsel lehet bevinni sok rostot, a cseresznyében amúgy is viszonylag kevés van. Itt egy táblázat: [link]


És igaza van az előzőnek, vizet is eleget be kell vinni a szervezetbe. :)

2013. jún. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
ez is megvan...
2013. jún. 17. 00:17
 4/9 A kérdező kommentje:
a lágy székletet arra értettem, hogy majdnem folyik. ez nem a "normális". a normális az olyan, hogy se nem folyik, se nem kemény. nem kell erőlködni az ürítésnél, de nem is folyik ki belőlem.
2013. jún. 17. 00:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk a cseresznye engem is meg szokott fosatni :) Ha mást eszel, nem cseresznyét, az nem javít rajta?
2013. jún. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de igen, javít. a baj csak az, hogy nagyobb mennyiséget kell elfogyasztanom a "kívánt" hatás érdekében.

pl. télen baromi nehéz miden nap 2 gyümölcsöt enni. tudom, nem lehetetlen, de a pénztárcám nem engedi meg.

2013. jún. 17. 00:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem eszel túl sok tejet, túl sok glutént? Ezek igen gyakran okoznak vagy hasmenést, vagy szorulást (tehát nem jó állagú székletet)
2013. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
nem, ahogy tudom, kerülöm a tejet.
2013. jún. 17. 12:29
 9/9 anonim ***** válasza:

Ilyenkor szoktak orvossal konzultálni, étel intoleranciákat vizsgálni, változtatni a táplálkozáson. Nem könnyű menet.. de mivel valamit úgyis tenned kell, bele kell vágni.


Intoleracia vizsgálat + étkezési napló.

2013. jún. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!