Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Miért van, hogy mostanában...

Miért van, hogy mostanában evés után rövid idővel éhes leszek?

Figyelt kérdés

ReRosszul étkezem? Nem jó minőségű táplálékot viszek be a szervezetembe? Mert a mennyiséggel nincs baj. De min

t minden korombeli lány (17) én is oda figyelek a súlyomra. Persze, ez nem azt jelenti, hogy most is drasztikusan kevés ételt eszek, hanem hogy ennél többet eddig sem ettem és ezután se akarok. Akkor meg miért vagyok éhes reggi, ebéd, vacsora után ha napközben még tízórais szendvicsem is van és ebéd előtt mar görcsölök az éhségtől? 8- kor vacsoráztam ma. 10- kor éhes lettem és itam egy nagy pohár kakaót. Már megint korog a gyomrom és reggelre fájni is fog. Miért van ez? Mit tegyek ellene?


2013. máj. 27. 22:44
 1/8 A kérdező kommentje:
*reggeli, -re, ittam.
2013. máj. 27. 22:46
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

"ha napközben még tízórais szendvicsem"


Ne cukrot egyél. A szendvics kenyérből van. A kenyeret nyilván valamilyen keményítő alapú lisztből készíted. A keményítő az gyakorlatilag cukor. A cukrot hamar megemészted, komoly problémát okozol a vércukor szabályozásodban, majd leesik a vércukorszinted (közben kóros zsírraktározással, nem egészen értem ebben hol van a figyelek a súlyomra rész) és éhes leszel. A kenyér valóban nem jó minőségű táplálék, szinte csak a keményítőből, és egyébként mérgező fehérjékből áll.


Kevesebb szénhidrátot, több zsírt, fehérjét és rostos zöldséget kellene enni, nem?


Kakaó után is megéhezel, mert a tej is a zsírosodást segíti. Ami zsírosodást okoz, attól hamar éhes leszel hiszen a tápanyagok a zsírraktáraidba kerülnek ahelyett hogy energiát adnának. -> éhség.

2013. máj. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves Harcmüvész. Mit tanácsolsz kenyér helyett ? Én is állandóan éhes vagyk :S
2013. máj. 28. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Zsíros zöldséget. Vagy húst. Igazából ha éhes az ember akkor húst vagy növényeket gyűjtöget. Csak ezeket van értelme enni.


Gyümölcsöt, olajos magvakat alkalmanként, de nagy mennyiségben ezek nem tűnnek túl jónak.

2013. máj. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezzel csak az a baj , hogy a szüleim nem fogják engedni az ősember üzemmódot. Szerintük az nem egészsèges, és hosszútávon nagyon kimerítő. De két napja azon élek amit mondtál és azon kívül, hogy egyfolytában éhes vagyok nincs semmi bajom.
2013. máj. 28. 17:26
 6/8 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Kérdező: keveset eszel akkor. Ezekből az ételekből (hús, zsír, tojás, zöldség) BÁRMENNYIT megehetsz. Egyél annyit, amennyit csak beléd fér. A szüleid által jónak tartott étrendet meg felejtsd el.
2013. máj. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Magyarán a kenyér kihagyhatatlan. zsír??!!
2013. máj. 28. 21:48
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
mondd el hogy a kenyér mérgező, már nincs háború és.. rohadtul nem akarsz cukorbeteg lenni.
2013. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!