Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ha vashiányos vagyok, és...

Ha vashiányos vagyok, és gyógyszer nélkül szeretném kikúrálni magam, akkor milyen ételeket kéne ennem?

Figyelt kérdés
Pl. azt tudom, hogy a spenótban elég sok vas van, az egyik kedvenc zöldségem, de azt mondják abból nem szabad sokat enni. Tehát mi az amit minden nap ehetek, és fedezi a vasszükségletemet?

2013. máj. 2. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Brokkoli, sóska, retek, mogyoró, dió, tökmag, gomba

Máj, vörös húsok

Ezeket biztosan tudom, de nézz utána a google-n.

2013. máj. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom amúgy mennyire alacsony a vasad, ha nagyon, akkor mindenképp gyógyszeres pótlásra van szükség
2013. máj. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, kb. ezek az ételek, viszont a vas nehezen szívódik fel így önmagában, tehát C-vitamin és folsav (étrend-kiegészítő) szükséges hozzá, hogy rendesen hasznosuljon a szervezetedben.
2013. máj. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és azt tanultam, hogy a tea, kávé és a csoki csökkentik a felszívódó vas mennyiségét, úgyhogy ezeket kéne kerülni.
2013. máj. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Most néztem utána, hogy a C vitaminon kívül még a béta karotin (A vitamin előanyaga), és a méz is serkenti a felszívódását, a tojás pedig szintén gátolja. Na ez alapján már össze tudod rakni az étrended:)
2013. máj. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért, nagy segítség. A tojás miatt félek, az egyik alapvető élelmiszerem, minden nap eszek. Bár nem hiszem, hogy olyan nagymértékben befolyásolná, vagy tévedek? Legalábbis úgy tudom, hogy a káros tápanyagok egymás hatását erősítik, tehát ha kevés ilyen van az étrendben, az még nem gáz. Főleg hogy a tojásnak max. ez az egy hátránya van.
2013. máj. 2. 19:07
 7/12 anonim ***** válasza:
Hát igen, komoly kártékony hatásról én sem tudok, maximum még az, hogy magas a koleszterin tartalma. De ha mértékkel fogyasztod nem gondolnám, hogy nagyon befolyásolja a vasfelszívódásodat.
2013. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A vashiány egy felszívódási probléma is, lehet hogy elég vasat eszel (állati forrásból kellene, ott van jól hasznosuló forrásban, a spenótban amúgy is tized annyi vas van, mint amennyivel számolni szokás plusz ugye nem túl jól felszívódó formában).


Mi okoz felszívódási problémákat a táplálkozásunkban? (dobpergés) Persze hogy az emésztést gátló gabonák. Nem kellene kenyeret, müzlit enni amíg ez az állapot tart (utána sem, de nem ez volt a kérdésed).

2013. máj. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Teljes kiőrlésű az oké? Vagy az sem?
2013. máj. 3. 10:30
 10/12 anonim ***** válasza:
A fentebb leírtak (sajnos) arra is tökéletesen igazak, sőt még nagyobb mértékben. Amiket egészséges rostoknak mondanak pont azok gátolják az emésztést, felszívást. (fitátok, durva, nem vízoldékony rostanyagok)
2013. máj. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!