Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Az normális ha én így érzem...

Az normális ha én így érzem jól magam?

Figyelt kérdés
Rengeteg ismerősöm van aki mindig azt mondja amikor teli zabálta (szószerint) magát hogy most érzi magát igazán jól ,meg annyira szeretik hogy jól laktak...én meg utálom ha jól lakok! Általában a napi kalória bevitelem soha nem haladja meg az 1000-1200 kalóriát legtöbbször csak 1000 alatt van, persze vannak napok amikor több is megy de nem sokszor, és utálom ha jól lakok! ez normális?

2013. ápr. 18. 19:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell telezabálnod magad, de napi 1000 alatt az már nagyon kevés!!
2013. ápr. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1, Valószínűleg te is szereted ha jól vagy lakva(merthogy ősi emberi ösztön az ősemberre vezethető vissza akinek küzdeni kellett a kajáért,és biztonság ill. komfortérzetet jelentett ha nem volt éhes. egyesek magazti korig vezetik vissza az ilyesmiket),csak kevesebb is jól laksz.


2,Ha napi 1000kalóriát fogyasztanál, de akkor nagyon szarul lennél, mindenféle hiánybetegséggel(vas,magnézium a minimum de még vagy egy tucat), rossz véképpel, szédüléses ,ájulásos panaszaid lennének. A kórházi fekvő beteg napi kalóriája 1100ha jól tudom.Az kell nekeik hogy ne rosszabbodjon az állapotuk és a szervezetük ellássa a megfellő funkciókat.Pedig ők ugye fekszenek egész nap. Te gondolom suliba/munkába jársz,tanulás,stressz, stb kihívás ér,így borítékolhatóan kiütközne az alultápláltságod.

Természetesen-úriember lévén-nem mondom hogy hazudsz, hanem valószínüleg elszámolod magad, a főétkezéseid kalóriaértékét rosszul lövöd be.


3,Egyél amennyi jól esik,az a jól lakás nem a sokatevés.Dehát gyakorlatilag ezt csinálod úgyhogy nem értem a kérdést.

2013. ápr. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!