Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ilyenkor baj van?

Ilyenkor baj van?

Figyelt kérdés
Van olyan, amikor csak hetente van székletem, viszont szinte minden nap székrekedésem. Milyen ételeket kellene ennem, hogy normális legyen az emésztésem? Illetve, jelenthet ez vmi betegséget vagy kialakulhat ebből valami? Köszönöm!
2013. jan. 5. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez már csak egy tünet és valami van mögötte. Lehet az szervi baj, de lehet rossz táplálkozás is. Nagyon nem egészséges, ilyenkor ugye tárolódik a méreganyag benned és a szervezet újra-és újra kényszerül a méregtelenítésre, azaz leterheled nagyon.Arról nem is beszélve, hogy hosszútávon aranyered szinte biztosan lesz.



Egészséges táplálkozás talán segíthet, sok rost fogyasztás, ha mégsem akkor egyéb gond van mögötte, ki kell vizsgálni.

Addig is szerintem próbálj meg valami növényi hashajtót. Vannak salaktalanító teák, sennalevél, mert ez nagyon egészségtelen.

2013. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
És hajlamosít vastagbélrákra is hosszú távon, mert a sok méreganyag irritálja a bélnyálkahártyát, és elkezdhet rosszindulatúan burjánzani. Szóval egyél aszalt szilvát, sok friss zöldséget, gyümölcsöt, a narancs is jó, aminek most szezonja van, a lényeg, hogy sok rostot tartalmazzon. Nagyon fontos a sok folyadék, igyál napi 2,5 litert, ugyanis a vastagbél ahogy pang benne a széklet, egyre több vizet szív vissza, egyre keményebb lesz a széklet, és egyre nehezebb lesz üríteni.
2013. jan. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is sokáig elég durva székrekedéssel küzdöttem, de aztán utána néztem a rostdiétának és a rost bő táplálkozásnak és a második nap már sikerült kimennem. Persze kicsit átalakítottam, mert nem fogyni akarok. Szóval szerintem neked is beválhat.
2013. jan. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!