Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Családom szerint nem vagyok...

Családom szerint nem vagyok normális, szerintetek?

Figyelt kérdés
Segítségeteket kérem, ugyan is már nem tudom kinek van igaza. Én szívesen ennék naponta tonhalsalátát (tonhal, salátakeverék, joghurt, olívaolaj), gyümölcsmixet (konzerves vegyes gyümölcs: ananász, alma, körte, eper darabkákat foglal magába), és hasonlo dolgokat, de a szüleim szerint ezektől nem lesz erőm, meg fogok betegedni. Minden nap ilyen ételeket készítenek itthon: Rántotthús petrezselymes krumplival, sülthús hasábburgonyával, spagetti, gyümölcstorta, almáspite stb... Ezekhez nekem nem nagyon van kedvem és eléggé el is telítenek. Azt sem mondhatnák, hogy az én menüm árban drágább lenne. Igazuk van, hogy egészségtelen? Mert én pont úgy tudom, hogy nem.
2012. dec. 30. 18:01
 1/6 anonim ***** válasza:
A te menüd lehet, hogy árban drágább, de sokkal egészségesebb. Normális vagy, nyugi :)
2012. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

Bár manapság egy kiló csirkemell drágább, mint egy konzerv tonhal plusz zöldség együttvéve, szóval...

2012. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon sovány vagy? Mert lehet, hogy aggódásból mondták, és azért akarják belédtömni azokat a kajákat, amiknek legalább tápértéke is van!
2012. dec. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

165 cm 53 kg vagyok.

Ha az árat nézzük, akkor egy kg csirkemell 900 ft. Egy csomag saláta 300, tonhal 300, joghurt 100 ft. És akkor ezt nem kell főzni, a tonhal meg eleve az olajban van a konzervben. A húshoz még jön a köret. De egyébként szeretem a salátát sült csirkemelldarabkákkal, nem vagyok vegetáriánus.

2012. dec. 30. 19:42
 5/6 anonim ***** válasza:

A konzerves vegyes gyümölcsöt pl. felejtsd el.Több cukor van bent mint anyukád almás pitéjében.

A te menüd eléggé diétásan hangzik amellett hogy egészséges persze.Viszont túl könnyű.Értem én ezt a "sokszor keveset" felfogást,de ha nincsenek súlyproblémáid, nyugodtan ehetsz anyukád főztjéből.

Meg persze attól is függ az egész h mit csinálsz,tanulsz dolgozol mennyi a stresszed,mennyi megterhelésed mennyi energia kell.Otthon-fetrengéshez(már bocsi)hetekig bőven elég a gyümisali meg a tonhal,de fizikai megterhelésnél már a szervezet igényelni fogja a kalóriát.

Összességében szerintem tök jó h így gondolkodsz a táplálkozásról,viszont semmiképp ne kizárólagosan fogyaszd a kajáidat(mondom ha nem akarsz fogyni).


A megoldás a két oldali kompromisszum,esetleg ehetsz anyukád husija mellé "saját" köretet,stb.

2012. dec. 31. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Edd a saját menüdet. Azt kívánod, azt kell enned. A szervezet tudja mindig mire van szüksége, azért van, hogy valami ételt nagyon kívánunk. Neked most a vitaminokra van szükséged, látszik a kettő menüből. A szüleidéből hiányoznak a vitamindús ételek, a tiéd pedig csak abból áll.

Ha engedik a szüleid, hogy a "sajátodat" edd, egy idő után magadtól le fogsz állni róla, majd meglátod.

Csak arra figyelj, hogy mikor már kívánod anyukád nehezebb ételeit is, ne ragaszkodj a saját diétás menüdhöz.

2013. jan. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!