Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukorbeteg anyosom?

Cukorbeteg anyosom?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Anyosom volt reggel vervetelen 20.3-as cukrot mertek neki.

Nehany nap mulva, dietazott, ma 17-es, szerintem ez sok, de nem akar inzulint szedni.

A labfeje, vadlija mar tobb helyen el van szinezodve, mintha vmi rossz barnitoval kenne, amitől foltos. Eleg kover, 100 kilo, 155 centi magas.

Mit tanacsoltok, mit kellene tennünk, ez az érték rendbehozhato dietqval? Mas panasza nincs.

Köszönöm!!!!


2012. dec. 29. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:
És 20.3-as cukorral hazaengedték? Nem kapott gyógyszert? Mert ez már bármikor kómás állapotot idéz elő.Csak diétával ez már nem orvosolható.
2012. dec. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, ez elég magas cukorszint, az elszíneződés pedig még komolyabb - valószínűleg a következménye, lehetséges, hogy érszűkület miatti fekélyesedés. De én nem vagyok orvos, ám a cukrot be kell állítani, úgyhogy minél előbb el kéne mennie orvoshoz.
2012. dec. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, de nem akar elmenni ezzel a lelettel az orvosahoz....

Sima vervetelen volt.

Koszonom a valaszokat!

Szerintetek, ha nem megy el, akkor tuti nem lesz jo? Mennyi ido utan lehet igy nagyobb baj?

2012. dec. 29. 20:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem, amit a lábán láttok az már a diabetes szövődménye, érszűkület. Ilyenkor az a gond, hogy a szív, a vese és a szemfenék erei is szűkebbek már. Ha nem megy orvoshoz akár egy hirtelen jelentkező szívinfarktust kockáztat illetve a fokozatos megvakulást és egyebeket. Diabetológiára kellene mennie. Tudom ez így nehéz. Nem romlott a látása ?

Szerintem le kellene ülni vele és mondjátok el neki, hogy szeretitek és ezért meg ezért ... szükségetek van ré, hogy minél tovább veletek legyen.

Csak diétával ez nem hozható rendbe.

Első körben meg lehet próbálni a diéta+gyógyszer+ mozgás / fogyni kell!!/, ha nem megy le 10 alá a vércukor értéke, akkor rendszeres inzulin adásra be kell állítani.

Ha a vércukor érték 10 felett van hamarosan jelentkeznek a szövődmények és itt hónapokon belüli rosszabbodásról beszélek !!!

A normál vércukor érték 6,2 alatt van, ehhez képest kell számolni az értékeket.

2012. dec. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Fúh

Köszönö,m igyekszem mindent megtenni!!?

Nem romlott meg a latasa.

2012. dec. 30. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!