Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ez ugye nem valami evészavar?

Ez ugye nem valami evészavar?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy evészavarok előfordulhatnak férfiaknál/fiúknál. Nálam elég furcsa dolgok vannak, amik nekem persze tök természetesek, de mindenki kiakad rajta...Pl.: este 10-11töl másnap délután 2-3 (akár 4ig) nem eszek semmit (ha éhes vagyok, akkor sem) Ha meg eszek akkor teletömöm magam minden édességgel. Van, hogy egy nap leforgása alatt csak 1x eszem. Rendes főtt kaját ritkán eszek (nem azért mert nincs itthon). A combomat konkrétan átérem a hüvelyk-mutató ujjaimmal.


14/F


2012. dec. 20. 08:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Meg van, hogy ha reggel baromi éhes vagyok, akkor is csak bekapok 1 rágót.
2012. dec. 20. 08:02
 2/5 anonim ***** válasza:

TAnulj meg elni! Mit lehet erre mondani, hogy meg akkor sem eszel, ha megehezel, ez felelotlenseg, de majd jonnek a tunetek, a betegsegek, hajhullas, szedules stb., s ekkor te berletet valthatsz az orvosi rendelobe pl. Nem olvasgatni kell, hiszen 14 eves vagy, eddig etettek, most mar tanulj meg egyedul enni ugy, hogy egeszseges legyen az, hiszen a szervezetednek taplalekre van szuksege, nem edessegre, tapertekre, hogy normalisan mukodjon a szervezeted. A comb meretenek ehhez semmi koze, hiszen egeszsegtelen, korosan vekony, akar csunya is lehet, de ez neked most meg megfelel, ez igy nem normalis, egeszseges.

Most az egeszseges eletmodrol, taplalkozasrol kellene olvasgatnod, hasznos informaciokhoz fogsz jutni.

2012. dec. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez nem evészavar, csak szimpla felelőtlenség saját magaddal szemben, de ezzel is lehet rendes károkat okozni.
2012. dec. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak azt nem értem, hogy ha tudod mi a probléma, akkor miért nem teszel ellene?

Tudod hogy éhes vagy, tudod hogy enni kellene, de nem eszel.

Ha csak lustaságból, akkor ez nem evészavar, akkor csak szedd össze magad szépen! Nem vagy már olyan kisfiú!


Ha meg más oka van (pl. nem akarsz elhízni, vagy úgy érzed gombóc van a torkodban, és ezért nem tudsz enni) akkor egy pszichológust kellene felkeresned. (háziorvos ad beutalót)


Ha meg csak annyi van hogy éhes vagy de nem kívánsz semmit, az lehet vérszegénység is, vagy B vitamin hiány. (szintén háziorvoshoz kell menni, megmondod, hogy nincs étvágyad és ad beutalót vérvételre, ha szükséges vas vagy vitaminpótlást ír fel)


Valamilyen multivitamint mindenképpen szedned kell.

Béress cseppet ajánlom, javítja az étvágyat.

2012. dec. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

És tudod a pontos magasságod, súlyod esetleg BMI-det?

Bűntudatod van miután az édességeket megeszed és ezért nem eszel másnap?

Ajánlom ezt:

[link]

és ezt:

[link]


Ha őszintén válaszolsz meglátod a végeredményt.

2012. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!