Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Édesség, mint drog?

Édesség, mint drog?

Figyelt kérdés

Talán buta kérdésnek tűnik, de az édesség okozhat függőséget?

Elmondhatatlanul szeretem az édességet, és nem tudom visszafogni magam. (Nem vagyok hízékony, se cukorbeteg, így nem is kell visszafognom magam.)

De úgy érzem, hogy az én állapotom már túlmegy a normális szinten.

Egy tábla csoki meg sem kottyan. Valamikor csak úgy összedobok egy tepsi kakaós vagy mákos bögrés sütit, és egyszerre megeszem egyedül az egészet.

Ha nincs itthon semmi édes, akkor majd megőrülök. Idegessé válok, mintha elvonási tüneteim lennének. A végén vagy kockacukrot vagy lekvárt szopogatok.


Hogy tudnék erről leállni? Anno 10 évig dohányoztam, napi egy csomaggal, és simán letettem a cigit. De az édességet nem tudom letenni, pedig nem vagyok gyerek (32N), tisztában vagyok azzal is, hogy később milyen bajaim lehetnek még ebből.


Köszönök minden tanácsot!



2012. dec. 18. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos én is így vagyok vele, hogy addig nem érzem jól lakottnak magam, amíg nem eszek valami édességet. Hiába eszek bármennyi húst, salátát, bármit, úgy érzem, ugyanolyan éhes vagyok. Én a candida gombákra gondolok, ami mindenkinél van, csak szerintem én már túl tápláltam őket és ezek éheznek a szervezetemben. Amikor erőltettem, hogy kibírjam 3 hétig édesség nélkül, utána már elmúlt ez az éhség egészen addig, míg megint valaki meg nem kínált valami finom sütivel. Szóval szerintem is okoz függőséget és nagyon nehéz megszabadulni tőle.
2012. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

#1 Ahogy mondod! Az édesség mintegy lezárja az ebédet/vacsorát! :)

Köszi a tippet, utánaolvasok a candidának.

2012. dec. 18. 15:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyszerű a magyarázat: A magas szénhidráttartalmú ételek (édesség) megemeli a vér szerotonin szintjét, ami eufóriát okoz. A szervezet nem az édességet hiányolja, hanem az emelkedett szerotonin szintet.
2012. dec. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm #3. És hogy tudom magam leszoktatni erről az eufória-függőségről? Fokozatosan? Vagy hirtelen?

Ma még nem ettem édeset, és már erősebben csapkodom a betűket. Kezdődik... :)

2012. dec. 18. 15:50
 5/9 anonim ***** válasza:
én is így voltam vele amíg rá nem jöttem, hogy nem véletlen van ez. a betegség neve : candida
2012. dec. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Most olvastam utána a candida pár általános tünetéten. Kb. 15 volt felsorolva, abból olyan 9-10 stimmel.

Azt hiszem komolyan kell vennem. Köszönöm!

2012. dec. 18. 16:01
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálam is ez a helyet. Napi 3 tábla csokit megeszek, ha ez nincs meg hisztis vagyok, pedig én sem vagyok túlsúlyos. Nekem is a candidat mondtak. Sőt egyszer bedagadt a nyelvem a candidanak köszönhetőn. 1 hónapig szigorú diétát kellett követnem. Iszonyú egy hónap volt, utána persze megint ettem csokit, most azt csinálom hogy napi 3 kisebb csokit eszek, de nem egyszerre hanem reggel délután és este. Azt mondta a doki a a lényeg hogy legyen közötte valami olyan étel ami nem tartalmaz cukrot.
2012. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bocsi az első sort múltidőbe akartam.Napi 3 tábla csokit ettem*
2012. dec. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Utána néztem a candida diétának, és elég ellentmondásos. Azt írja pl., hogy minimális szénhidrátot szabad csak bevinni, meg gyümölcsöt is a cukortartalma miatt, ugyanakkor a mintamenün ott van egy halom krumpli meg gyümölcs...

Most írtam egy dietetikus barátomnak, hogy mondja meg a frankót. Éppen a válaszát várom.

2012. dec. 19. 17:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!