Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » SOS! Mit tegyek?

SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mindig is imádtam az édességeket, temérdek mennyiséget fogyasztok. Tudom hogy nem egészséges, de ez az egyetlen módja annak hogy ne legyek szomorú. Nem vagyok nádszál vékony, de sosem voltam kövér. A súlyom elvileg egy normális 15 éves lányé. Mostanában azonban ha több édességet vagy rágcsálnivalót eszem, folyton bűntudatom van. Még szomorúbb vagyok, és legszívesebben kihánynám őket. Utálom magamat amiért képtelen vagyok leszokni az édességről.

2012. dec. 16. 11:51
 1/3 anonim válasza:

Kicsit próbáld meg kontrollálni ezt a vágyat, de semmiképpen ne hányasd meg magad, mert attól még rosszabb lesz.

Vagy, ha nagyon, de nagyon nem bírod ki, akkor az étrendedbe próbálj zöldséget, és gyümölcsöt is iktatni

2012. dec. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Istenem, de édes vagy! :) Ezen jót mosolyogtam! Figyelj ide, semmi baj nincs azzal, hogy édességet eszel, de mellette járj el sportolni, aktívan mozogj (ne szobabicikli) és ne ülj a gép előtt (magyarul ne ott majszold pl. filmezés közben). A lényeg, hogy ne ess túlzásba. Tudom, hogy a csajszik nagy része szereti a csokit majszolni, mert endorfint szabadít fel Bennetek, ami boldogságérzettel tölt el, de emellett van más formulája is a boldogság keresésnek. Járj el sportolni, ott közösséget fogsz találni, vagy járj el amatőr színjátszókörbe ha teheted, vagy valamilyen klubba. Ne nyugdíjas klubba! :) Meglátod, kevesebb időd lesz csokit majszolni, mert nem ez fogja kitölteni a gondolataidat. :)


Nagyon cuki vagy! :)


F24

2012. dec. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A csokiban boldogsághormon van :D Vagyis endorfin keletkezik a szervezetedben az édességevéstől. Az édességet azért szeretjük annyira, mert ez volt az első íz, amit a világból megízleltünk és visszarepít minket a babakorba, amikor semmi bajunk nem volt. Az anyatej íze miatt szeretik az emberek az édeset :)


Nem tudom, hogy mennyire vagy sportos, vagy sportolsz-e. Ha nem, először kezdj el sétálni, naponta 20-30 percet, közben hallgass zenét. Aztán 1-2 hét után kezdj bele a futásba (kell egy jó futócipő majd!). Vannak edzésprogramok futásra. A futással és a sétával sok kalóriát égeszt, egészségesebb leszel, így az édesség is kevésbé árt, ha mégis rákapnál néha-néha. Viszont a futás és a séta kb. 30 perc után már endorfint termeltet a szervezeteddel, amitől boldogabbnak érzed magad :) Nem csodálkozol azon, hogy hidegben mégis miért mennek futni az emberek? Na, ezért :D


Szóval nézz el ide: [link]


Ha be tudsz vonni valakit, akivel együtt tudnád csinálni, az lenne a legszuperebb, mert egymást segíthetnétek. Aztán utána, ha már van állóképesség, akkor lehet menni túrázni, túra közben meg klassz pasikat is megismerhetsz ;), olyanokat, akik hasonlóan sportosak lesznek, mint Te és nem egy szobában gubbasztanak a gép előtt egész nap, hogy nem is lesz rád idejük...

2013. jan. 6. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!