Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi bajom lehet, ha cukor...

Mi bajom lehet, ha cukor betegen cukrosat eszek?

Figyelt kérdés

kettes diabéteszes vagyok és merckformin 100 mg-osat szedek reggel kettőt.

Annyira édes szájú vagyok,hogy nem bírom ki,hogy ne egyek édeset.Most jön a karácsony és a mézes sütiket én csinálom az egész családra és a cukorkarikákat. Ami szétesik vagy nem olyan azt hamarabb elfogyasszuk és én folyton nyalogatom az edényt amibe kavarom a süteménynek valót .Tudom,hogy TILOS és mégis :(

Hogyan tudnék lemondani a cukor iránti kívánalmamat?

tegnap is 14 volt a cukrom,mert sütöttem és ettem belőle.Ma sem ment le még mindig 9,8 éh gyomorra. :(

Mindig megfogadom,hogy ez az utolsó,mert nem akarok megvakulni ,vagy hogy a lábam le keljen vágni.De csak kísértésbe esek.

Minden válasz érdekel,még ,ha nem is tetszik felpontozom!



2012. dec. 11. 11:11
 1/9 A kérdező kommentje:
1000 mg-os***
2012. dec. 11. 11:12
 2/9 anonim ***** válasza:
Tablettával szerintem kb. sehogy, azt nem hinném, hogy emelni lehet. Én inzulinos vagyok, azzal lehet variálni.
2012. dec. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha keveset eszel, és azt is kiegyensúlyozottan, tehát egész napra elosztva, akkor kisebb az ingadozás, az kevésbé jelenthet problémát. Ha viszont nagyon magasra felmegy a cukrod, attól be is kómálhatsz. Aki injekciózza magát, annak annyival könnyebb, hogy tudja szabályozni, hogy ha több szénhidrátot vitt be, akkor több inzulint adagol. Tablettával ezt nem tudod megcsinálni.

Rossz hír, nem tudsz lemondani, mert a cukorbetegség eleve olyan, hogy kívánja az ember a cukrosat. A kulcs a mértékletességben van. Nagymamám ugyanígy volt, kettes diabátesszel, neki sajnos mindkét lábát levették. Ő mondjuk nem vigyázott magára. Ja, és stressz hatására is emelkedik a vércukorszint, tehát ne idegeskedj túl sokat.

2012. dec. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

leírom családtagom hogy járt. ő is cukorbeteg volt, fájt neki rá sütötte tovább a kedvenc sütieit. de egyszer csak 50 pár évesen észrevette hogy nem nagyon bír menni. sebaj ő csak tovább csinálta, pedig családban volt már cukorbeteg.

aztán szép lassan az itthon ülésnek meg a sütiknek meg lett az eredménye sebek rajta irtózatosan lassan gyógyultak, ezt tetézte hogy 60 as évei legelején el kezdett barnulni egyik újja. na mondják mozogjon mert nem jó vége lesz. persze nem bírt, akkor levágták a nagyúját, már csak feküdt és nyögött. na többi 4 úját is leszedték, faszán kilátszott a csont. minden másnap kötözgették itt, akkor már ment a sírás. végül mondta orvos le kéne a lábat is de nem bírná ki a szíve. lassan leálltak a belső szervei is és meghalt 62 évesen.


kérsz még egy kis sütit? :)

2012. dec. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elég baj ez nekem :( KI KELL BÍRNOM! Ne zabáljam az édességet. Az kibírom,hogy mást ne egyek.Egész nap 1-2 korpás kifli száraz húsi stb...csak a cukor az valahogy nem megy a leállás.
2012. dec. 11. 13:31
 6/9 anonim válasza:
hát ha a sztorim után se megy akkor szerintem valami gyorsabb módját válaszd az öngyilkosságnak...
2012. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyen ügyesen tudsz sütni a családnak, akkor nem értem miért nem tudsz magadnak Eritritol cukorral, vagy nyírfacukorral sütni? Amikor sütsz valamit csak vegyél ki belőle és külön edényben keverd össze a tiédet. Hidd el nem nagy időkülönbség. Így nem kell lemondanod a süteményről és nem megy fel a cukrod sem.
2012. dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok egyenes befizettél egy hyperglikémiás kómára.. ez az azonnali szövödmény késeiek amik egyre biztosabbak: inzulinos diabos leszel, aztán megvakulsz, levágják szalámiként a lábad és a vesid is leállnak.


Nem az a baj cupán csak,ohgy nem birod megállni a cokros sütik zabálásáat hanem az egész diétáad úgy ahogy van elrontotad aazal,hogy alig eszel. Éhezel gyakorlatilag.

2012. dec. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát.Nem akarok megvakulni.se nyomorék lenni.

Nem eszem több cukrosat,ha mégis akkor csak egy pici nyalást ami nem árt meg!

A diabéteszes táblázaton amit kaptam írja is,hogy max. 1 gombóc fagyi,1 db nápolyi,tehát teljesen nem zárja ki a cukrot,csak nem mindegy mennyit eszek belőle és milyen gyakran.

2012. dec. 15. 14:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!