Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogy vehetném rá magam, hogy...

Hogy vehetném rá magam, hogy egyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


16 éves lány vagyok, és szerelmi csalódásból kiindulva nem igazán eszek. Almát, joghurtot, meg néha egy kevés rendes kaját eszek, de annyira lecsökkent a táplálékbevitelem, hogy 10 kilót leadtam. Aztán ez az egész mostanában kezd átcsapni nem is tudom... Úgy érzem, ha elkezdek enni meghízok. Ezért megint csak nem eszek :(


2012. nov. 6. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:

ajaj

itt már nem csak a szerelmi csalódás a baj

kezdesz anorexiássá válni csak nem tűnik fel

10 kilót mennyi idő alatt adtál le és mennyi testsúlyból? 16 évesen ennyit fogyni egy kicsit sok

próbáld akkor a tápértéket növelni annak amit eszel

joghurtba tegyél olajos magot (nagy kcal tartalmú) mézet vagy lekvárt, hozzá szőlő, banán és alma meg zabpehely vgagy korpa ezeket össze is turmixolhatod

rendes kaja az mit takar nálad?

rizs lencsével, kukoricába, vagy borsóval táplálbb

gyümölcs vagy krémlevesek

tejfölös, sajtos husik zöldségekkel

sajtszósz húsgombóccal

főzelékek husival/hallal

2012. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a rendes kaja az pl. hogy eszek 1-2 halrudacskát 1 kanál rizzsel. És az után is bűntudatom van. Már szendvicset sem merek suliba vinni, félek, hogy meghízok tőle :(
2012. nov. 8. 14:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, ez kezdődő anorexiának tűnik. Fordulj szakemberhez (pszichológus, pszichiáter), mert ha elhatalmasodik, nagyon nehéz legyőzni, és komolyan beteg lehetsz tőle fizikailag.
2012. nov. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3 hét alatt fogytam le ennyire...
2012. nov. 8. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:
hidd el nekem: NEM fogsz meghízni! Azt a 10 kilót fel kell szedned az egészséged érdekében, azután egyél napi 3x, attól nem hízol el!
2012. nov. 18. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!