Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » A húgom éjszaka 3-szor hányt,...

A húgom éjszaka 3-szor hányt, mit csináljunk vele?

Figyelt kérdés
Reggelre már kifejezetten jól volt, azt mondta, éhes, pirítóst adtunk neki, két falatot se evett, és másodperceken belül ki is jött belőle. Felhívtuk a háziorvosunk asszisztensét, aki azt mondta, ne adjunk neki se enni, se inni, és ha ennek ellenére is hányni fog, vigyük orvoshoz. Nade ha nem csinálunk semmit, mitől múlna el? Mit javasoltok?
2009. aug. 11. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Jó nagy barom volt aki ezt mondta! Adjatok neki inni, ha kell kortyonként, de több pohár vizet igyon meg. Különben kiszárad, mehet kórházba és infúzióra kötik. Keverhettek a vízbe egy kevés cukrot és sót is, hogy az ásványi anyagok is pótolva legyenek. Szokták még hányásra ajánlani a kólát is. A lényeg igyon eleget! Az nem baj, ha ma nem eszik, csak holnap (pirítós, keksz, főtt krumpli). És ha nem javul tényleg menjetek orvoshoz.
2009. aug. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Vigyétek el az orvoshoz. Ez alap dolog ilyen esetben, nem??? Ne telefonálgassatok..
2009. aug. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 wheeler válasza:
87%

Itassatok vele sok-sok vizet! Tegyetek bele egy kis sót is.

Ismerős a dolog, én voltam szalmonellás is, meg egyszer megettem kb. 1 kiló gombát. Na azt nem kívánom senkinek. Ugyanígy a főtt krumplival próbálkoztunk, de az is köjött belőlem. Ne adjatok neki enni, ha nem muszáj, viszont igyon sokat! Mindenesetre ha nem tudjátok hogy mitől van a hányás (pl. én esetemben gomba...), akkor mindenképpen vigyétek el orvoshoz, vagy hívjátok ki hozzá a dokit. Akkor is, ha esetleg már elmúlt a hányás.

2009. aug. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó hányástól minimum 1 órán keresztül semmit ne kapjon. Addig el lehet készíteni a lehetőleg 1 liter fekete teát, ízesítve cukorral, pici citromlével, csipetnyi sóval. Be a hűtőbe. Ha legalább egy órán keresztül nem hány akkor kortyonként lehet elkezdeni az itatást. Először tízpercenként, aztán sűrűbben. A patikában recept nélkül lehet kapni B6 vitamint, Normaflort ezek mind segítenek legyőzni a hányást és visszaállítani a bélműködést. Délutánig, ha nem hány se egyen, utánna is csak egy kis főtt krumplit, esetleg háztartási kekszet, ha van főtt csirkemellet. Holnapra jól lesz. Ha nem fehér (lepedékes) a nyelve, nem fura acetonos a lehellete, akkor nem szükséges orvoshoz vinni. Ám ha továbbra is hány akkor mutassátok meg.
2009. aug. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nemkell rögtön orvoshoz rohanni mindennel.

forralt vizet adjatok neki, kortyonként. mikor nekem volt ilyen bajom, a sima vizet helyből kihánytam, de a forraltat nem. ma nemkell neki enni adni, vagy max estefele meglehet próbálkozni egykis főtt krumplival. holnapra már valszeg befogadja a kaját is és az innivalót is rendesen, csak nemszabad még összevissza mindennel etetni. krumpli, ropi, keksz, ilyesmik. 2-3 nap alatt rendebjön.

2009. aug. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!