Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gluténmentes diéta és a...

Gluténmentes diéta és a tejmegvonás!?

Figyelt kérdés
Hónapok óta puffad és fáj a hasam, ezért úgy döntöttem kipróbálom a gluténmentes diétát. Több helyen olvastam, hogy néhány hónapra a tej termékeket is célszerű kivonni az étrendből. Akkor a laktózmentes termékek is megvonásra kerülnek? Miért is kell kivonni eleinte a tejet az étrendből?

#glutén #gluténmentes #gluténmentes étrend
2012. okt. 9. 16:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Táplálkozásharcművész mérnök úr tanácsai?


Puffadást okoz mozgásszegény életmód, és laktózérzékenység is, na azért kell kivonni, hogy rájöjj ezek okozzák-e, de egy orovosi vizsgálat is simán megmondja allergiás, érzékeny vagy-e valamire. Sőt fűszerek is puffasztanak.

2012. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, de amióta (kb. 2 hete) kivontam az étrendemből a glutén azóta ha nem is teljesen, de már sokkal jobban lettem. Szóval egyenlőre nem akarom magam alávetni egy tükrözésnek, főleg, hogy így már nem is adna pontos eredményt!

Még mindig érdekelne, hogy a laktózmentes tejet is el kell hagyni?

2012. okt. 9. 16:21
 3/4 anonim ***** válasza:

Tejfehérje van a laktózmentes tejben is. Ha arra vagy allergiás, igen.

Ha laktózérzékeny vagy, akkor laktózmentes termékek,v agy ameddig tűréshatárod engedi.

De ha ezek kivonásával jobb, akkor glutén.

Vagy még élesztő is puffaaszthat kelttésztákban.

2012. okt. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A diéta elején egyes betegek a bélrendszer kiterjedt károsodása miatt nem képesek feldolgozni a tejet és a tejtermékeket, ezért ezt is figyelembe kell venni. Amíg a bélbolyhok nem regenerálódnak, addig ezek a betegek a tejet, tejtermékeket szójatejjel pótolhatják.
2012. okt. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!