Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Berepedt a végbelem a székreke...

Berepedt a végbelem a székrekedés miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egyik nap berepedt a végbelem, és szerintem egész csúnyán mert eszméletlenül fáj amikor WC-zek. Szoktam kenni neugranormonnal az segít ? Esetleg mit tegyek, össze for magától vagy forduljak orvoshoz? Nagyon csúnyán berepedhetett mert néha volt ilyen de 2-3 nap után elmúlt ez viszont 2 napja irtózatosan fáj, vécézés után 1 órára azért elmúlik de azért érzem hogy fájdogál még így is.

Tudok ebben segíteni?



2012. szept. 30. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Holnap irány a doki!
2012. szept. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Dokit semmi esetre sem lehet elkerülni ?:S
2012. szept. 30. 15:00
 3/11 anonim ***** válasza:
Hidd el, jobb hogy ha nem fertőződik el! Rengeteg baktérium van azon a területen, ha begennyesedik, akkor nagyobb probléma lesz.
2012. szept. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Rendben, ráadásul ma kétszer is kelet WC-re menni kész horror volt. Ha holnap is ennyire fájdalmas lesz 100% hogy elmegyek, reggelre kiderül köszönöm a tanácsot.
2012. szept. 30. 15:07
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert ez a dolog lényegében tegnap történt.
2012. szept. 30. 15:09
 6/11 anonim ***** válasza:
Aurobin kenőcs lenne a legjobb, de csak orvos írhatja fel, nekem sebész írta fel amikor így jártam, 2 nap alatt rendbehozta.
2012. szept. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Van itthon Aurobin. Esetleg bekenjem azzal estefelé ?
2012. szept. 30. 15:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz, nehogy úgy járj mint én. Kentem ezzel, kentem azzal, használtam kúpot, de csak enyhült, nem gyógyult. Mire elmentem proctológiára, már krónikus volt a folyamat, és felmerült, hogy nem biztos a gyógyulás. Akkor műteni kellett volna.

Szerencsém volt!!! Írtak fel egy speciális kúpot, melyet több összetevőből a gyógyszerész készített el. A lényege a Nitromint tabletta volt, mely értágító hatású, tartalmazott lidokaint is, ill. védőbalzsamot. Egy hónapig napi 2x kúpoztam magam, sokat javult, de nem gyógyult meg teljesen. A kezelőorvos tanácsára még egy hónapig kúráltam magam, és teljesen begyógyult. Azóta hál Istennek semmi gondom, még akkor sem, ha néha kemény a székletem.

Szóval mindenképp menj el dokihoz, lehet, hogy a háziorvos is tud felírni kúpot.

2012. szept. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha van otthon, akkor igen. Úgy 1 cm-nyit juttas fel ujaddal a végbeledbe, ha csak kívül kened, akkor nem gyógyul be a repedés. Nerkem tavaly nyárom volt, nagyon vérzett, sebészetre mentem, ott kaptam az Aurobint rá.
2012. szept. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm megpróbálom
2012. szept. 30. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!