Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Anyu szerint beteges az, hogy...

Anyu szerint beteges az, hogy megnézem a csomagolást, és odafigyelek arra mit eszem. Tényleg így van?

Figyelt kérdés
Anyu szerint beteges az, hogy most már odafigyelek arra mit eszem, mi van abban az ételben amit megvesz a boltban, aztán hűtőbe rak, nem eszem meg a az ízfokozós-színezékes vackokat, az előre gyártott hentesárut meg a sertéshúst, és szeretnék teljes kiörlésű kenyeret kapni reggelire. Szerintem mint anyának és mint felnőtt embernek neki kéne jobban figyelni erre! Vagy rosszul gondolom? Tényleg beteges lennék?
2009. júl. 31. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Én addig nem kritizálnám a kaját, amit kapok a szüleimtől, amíg ők fizetnek mindent!
2009. júl. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%

Nem beteges, csak tudod ezek a teljes kiörlésű cuccok, meg a bioételek barmi drágák, és végülis azon nőttél fel amit anyud eddig is adott és egészséges felnőtt lett belőled mégis. Szóval ebből nem kéne presztizs kérdést csinálni, generációk nőttek fel anyáink által készített ételeken. Persze nem kell gyorsétterembe járni, meg kólát szlapálni, meg dohányozni, meg mértéktelenül szoláriumozni és akkor már sokat tettél az egészégedért.

A másik meg hogy ha te ezt meg azt meg amazt szeretnél kapni reggelire, akkor keresd meg a rávalót.

2009. júl. 31. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
beszéld meg anyukáddal, hogy mit szeretnél és mit nem és ésszerű határokon belül biztos belemegy, hiszen neki is fontos, hogy egészségesek legyetek. De Te is értsd meg, hogyha azt mondja, hogy nem fér bele anyagilag a biocucc és olyan amiben semmilyen adalék és tartósítószer nincs, mert az sokszor 3-4-szer többe kerül. Allergiás vagyok az ízfokozókra és a laktózra, így nekem mindent meg kell néznem a boltban és egy csomószor inkább nem veszem meg olyan cuccból ami nem feltétlenül szükséges amit megehetnék(pl. keksz, puding, rágcsálnivaló), mert éppen elég az, hogy a felvágott, kenyér, tejtermékek többszörösébe kerülnek.
2009. júl. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

amikor én vásárolok be, akkor én is megnézem, de amíg eltartanak, nem fikázom le, hogy anyám mit vesz - sajnos tudom, hogy az árat nézi először, mert ha mindenből a legjobbat, legegészségesebbet venné, akkor feleannyi kaját se tudna venni, mint így :( ez van, ne bántsd

majd ha külön laksz, akkor úgyis azt veszel magadnak, amit akarsz

2009. júl. 31. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nekem jobb lenne a feleannyi kaja, mert így is állandóan zabálok! :P
2009. júl. 31. 19:33
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
de a családban nem csak te élsz, és nem csak a te kis önző kivánságaidat lesik. És kell fizetni számlákat, reszit meg minden szart, téged ruháztatni, iskoláztatni. Nah amúgy második válaszoló vagy ismét, de mostanra felhúztál.
2009. júl. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%
AEzek az "egészséges " ételek nem biztos,hogy valóban is azok,csak most divatosak.Régen nem evett senki korpáskenyeret,mert a korpát csak a disznóknak adták,és senki nem lett a fehér vagy rozskenyértől beteg.A sertéshúst legalább olyan nyugodtan eheted,mint a baromfihúst.Ha egészségesen akarsz étkezni,akkor egyél sok gyümölcsöt,főzeléket,tejterméket,tojást,húst,mindent mértékkel és mozogj sokat.Ne a Tv vagy a gép mellett ülj egésznap.A bió termékek nagyon drágák,és nem is biztos,hogy megérik az árukat.És pl.nem kell kólát meg hasonló üdítőket inni,mert az is nagyon ártalmas,a víz sokkal egészségesebb.És ahogy már írták,ha majd te keresed meg a neked szükséges dolgokra a pénzt,akkor úgy válogathatsz,ahogy neked jól esik.
2009. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Az előző vagyok! Te nem egészségesen akarsz élni,hanem csupán válogatsz!Anyukád olyan ételeket vesz,ami szerinted nem egészséges,ezért te állandóan zabálsz.Vagy úgy gondolod,hogyha a kívánságod teljesítené,akkor feleannyit ennél?Ne zabálj,hanem csak annyit egyél,amennyi egészséges!
2009. júl. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát...ha ennyire válogatós vagy,akkor sajnos a civilizáció előrehaladtával lassan nem lesz mit enned.Én már a bio cuccokban sem hiszek...megeszek mindent.Anyudnak jobban oda kéne figyelni?Tudod mibe kerül az ˝egészséges˝ étel?

Örülj a mi világban,hogy van mit ennetek!!!

2009. aug. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Határozottan nincs azzal semmi baj, hogy oda figyelsz az egészségedre. Sőt később a saját gyermekedet is nevelheted ebben a szellemben. A Bio kaják valóban nem olcsók, de kinek mi az olcsó és drága. Jól körül kell nézni, mert nem minden egészséges étel drága. Pl magadnak is süthetsz akár rozs kenyeret. Én már évek óta egészségesen élek és kitapasztaltam, hogy mit hogyan csináljak és közben kímélem a pénztárcám.
2009. aug. 1. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!