Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Bármit mondanak, odafigyelek,...

Bármit mondanak, odafigyelek, mégis elfelejtem?

Figyelt kérdés

Anyánál figyeltem ezt a viselkedést meg már évek óta, és mindig féltem, hogy öröklöm tőle, erre tessék...

Gyakran előforduló probléma, hogy beszélgetek valakivel, FIGYELEK RÁ, HOGY MIT MOND, visszajelzek, el is mondom a véleményem, aztán egyszerűen kiesnek dolgok, néha egészen lényeges mondatok is. ha kérdezek tőle később valamit, akkor így néz ki a beszélgetés:

- Éhes vagy egyébként?

- Otthon már ettem, de ezt előbb már mondtam.


Egy-két alkalommal még oké, de egy idő után már tényleg kellemetlen, hogy hiába figyelek rá oda, hogy mit mond, egyszerűen szelektálja az agyam a gondolataimat,vagy én nem is tudom..


Mit tudnék tenni ez ellen? említsem esetleg a pszichológusomnak? Jobban már nem tudok összpontosítani arra, amit mondanak, és már borzasztóan kínos!

Vagy mit tegyek?

Előre is köszönöm!

17/L


2011. nov. 5. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, említsd meg a pszichológusodnak, mert legtöbbször pszichés háttere van ilyen fiatalon.
2011. nov. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bánomisén ***** válasza:

Említsd meg a pszichológusnak, persze.

Egyébként szerintem már csak azért sem tudod megjegyezni, amit meg akarsz, mert annyira görcsösen akarod. Nekem ilyenkor szoktak elszállni a fejemből a dolgok. Lazíts :-)

2011. nov. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat, igyekszem lazítani:)
2011. nov. 5. 13:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyesmi panaszom nekem is van többek között, és azt javasolták, hogy aludjak kevesebbet, mert a sok alvástól annyira "lekapcsolódik" az agy, szellemed a fizikai testtől, hogy nehéz lesz visszatérned a normál, fizikai világba. Még csak most fogtam neki, kísérleti stádiumban van. Ha gondolod gondolkozz el rajta, és írj, ha valami fejlemény van. Megpróbálom én is, mikor odajutok, hogy meg is tudom csinálni ezt :)
2011. nov. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az igazat megvallva így is borzasztó keveset alszok, mert sokat kell tanulni, és bejárós vagyok, tehát későn érek haza, hamar indulok.

Úgyhogy én ezt már egy ideje "kísérletezem", mondhatni, de nem hozott változást.

Azért köszönöm a segítséget ! :)

2011. nov. 12. 10:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!