Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon el vagyok keseredve!...

Nagyon el vagyok keseredve! Valaki segítene? (lenn)

Figyelt kérdés

Falásrohamaim vannak...


Nyáron szépen lefogytam, boldog voltam.

Viszont ma már ezt nem mondhatom el... :(


Ott kezdődött minden, mikor abba hagytam a tornázást,mivel nem motivált semmi. Az étkezéseim rendben voltak. Aztán már az se...


A családom folyton szekált, hogy úgy nézek ki, mint egy anorexiás-ez nem volt igaz, a barátaim dicsértek, hogy milyen csinos vagyok. Én is elégedett voltam magammal. Megjegyzem, a családomban mindenki kövér...


Ott kezdődött minden probléma, hogy elkezdtem szőrösödni, a mensim nem jött meg... Nem voltam csontkollekció, viszont megijedtem.

Elkezdtem többet enni, hízni akartam. Elhatároztam, hogy egészséges ételeket eszem, de nagyobb adagokat. Sajnos az édességek nyertek... És át estem a ló túlsó oldalára...

Volt olyan, mikor este betömtem fél zacskó győri édes zabfalatot és jó néhány palacsintát. Gondoltam , nem probléma, a cél úgyis a hízás.

Felszedtem 1 kg-ot. Majd kettőt... Még pont jó volt az alakom. Nem akartam többet hízni. De sajnos nem tudtam leállni a zabálásokkal... Már feljött 4 kg...


Mindennap elhatározom, hogy oké, ma mértéket fogok tartani. De nem megy. :(


Nem akarok visszahízni, nem akarok több falásrohamot. :(

Tudom, hogy csak rajtam múlik a dolog, de sajnos nincs, ami motiváljon... Munkám nincs, barátaim messze laknak, családom nem áll mellettem.


A segítségeteket szeretném kérni. Az is elég, ha valakinek leírhatnám, hogy mit ettem aznap.


Ne haragudjatok, hogy hosszú lett és hogy zavaros a történet, csak már nagyon ki vagyok bukva, segítségre van szükségem. :( :(


Köszönöm.


2012. szept. 16. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Menj pszichológushoz,mert ide az,hogy mi elmondjuk a véleményünket,nagyon kevés.Segítségre van szükséged, fordulj orvoshoz,gyorsan!

Sok sikert és kitartást neked,remélem minden rendbe jön!

2012. szept. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezek az anorexia tipikus tünetei. Tényleg nem elég,ha mi ideírjuk a véleményünket.
2012. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy testsúly meg magasság nem ártana...
2012. szept. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

156 cm, 49 kg.


Tudom, hogy a szőrösödés és a menzesz elmaradás az anorexia tünetei közé tartozik,ezért is akartam hízni, habár nem éreztem magam anorexnek. Ha kérsz, küldök képet privátba (a kép akkor készült, mikor a 'legvékonyabb' voltam).

2012. szept. 16. 17:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Úristen ezt nagyon durva volt elolvasni, ugyanis velem pontosan ez történik most.

Én a 160 cm mellé 42 kilóra fogytam le éhezéssel, amikor elmaradt a menzeszem, elkezdett hullani a hajam, állandóan sápadt voltam, mindenkitől naponta 10x megkaptam, hogy milyen sovány vagyok, hogy milyen rossz megölelni a csontjaim miatt.Most így visszagondolva, milyen boldoggá tettek ezek a megjegyzések.. Aztán Anya naponta kiakadt, hogy befog vinni a pszichiátriára, amitől megijedtem. Szóval elkezdtem enni, de szörnyen boldogtalan lettem tőle, gyűlölöm magam minden falatért, most 47 kg vagyok, 2 hete próbálok lefogyni, de egyszerűen nem bírom abbahagyni a zabálást, minden napom egy hatalmas falásroham, 2 év után még a mekibe is betettem a lábam, pedig a Pokolnak számított az értékrendemben mindig is. Visszaszoktam a hánytatásokra, és undorodom magamtól, szégyellem, nem merem elmondani senkinek. Mindenki olyan vékony a középiskolában, most lettem kilencedikes, állandóan erőltetek egy álmosolyt, de szörnyen érzem magam közöttük, pedig olyan kedvesek...de annyira gyönyörűek. Szóval lassan a mindennapjaimat jellemzi az az idézet, hogy "I may look happy, but honestly dear, the only way I really smile is if you cut me ear to ear"

De nem tudom miért nem megy. Ma éreztem először azt az erőt, olyat régen, hogy az éhségérzet igen is szeretnivaló, szóval ma csak egy müzliszeletet ettem, de hetek óta ez volt az első ilyen nap, mert tegnap felzabáltam a félvilágot, és amikor lefeküdtem este, akkor döbbentem rá, hogy az teltségérzetnél nincsen borzalmasabb érzés a világon.

Sajnálom, nem tudok segíteni, csak egy 15 éves hisztislány vagyok. De én megértelek..

2012. szept. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a probléma, hogy másokkal foglalkozol. Én pontosan leszarom, hogy mit szól a családom vagy a környezetem az életvitelemhez. Ha én elhatároztam, hogy egészségesen fogok élni és étkezni, akkor rohadtul nem érdekel, hogy mások mit szólnak ehhez. Ha szerintük vékony vagy, ki nem szarja le!? Ha szerintük kövér vagy, ki nem szarja le!? Fejleszd az önértékelésed és ne azzal foglalkozz, hogy másoknak megfelelj! Lásd és érezd te, hogy milyen vagy! Ha másképp nem megy, akkor keress magadnak egy ideált és nézz utána, hogy ő hogyan érte el a célját! Motiválhatod is vele magad!
2012. szept. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon aranyosak vagytok!


Valami motiváló dolgot sürgősen muszáj találnom, nem mehet ez így tovább.

Nem tudom, miért és hogyan csúszhattam ennyire mélyre, de rettegek,a kontrollt is elvesztettem magam felett. :(


Utolsó előtti válaszolónak: Kitartást, remélem,sikerül kilábalnod ebből a helyzetből!

2012. szept. 16. 20:45

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!