Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Vérszegény vagyok és vashiányo...

Vérszegény vagyok és vashiányom van. Mit fogyasszak hogy pótoljam a vasat?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 18:10
 1/10 anonim válasza:

Vastartalmú élelmiszerek:

sovány marha-, birka-, csirkehús, szardínia

különböző müzlik (meg kell nézni az összetevőiket!)

bab, csicseri borsó, lencse, tofu, brokkoli, borsó, újhagyma, spenót, burgonya

kesu-dió, napraforgómag

szárított barack, mazsola, füge

tojás

2012. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Zellerzöld, cékla, petrezselyem
2012. szept. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
cékla, pirosszőlő-most már van szőlő,de amikor nincs szezonja a Dr. Steinberger Pirosszőlőlének elég jó a vastartalma és mégsem gyógyszer.
2012. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Menj el kivizsgáltatni magad.És kapsz vaspotló gyógyszereket,vagy hónaponta elkell járni injekcióra.Olyan ételt nem igen találsz ami annyi vasat tartalmaz hogy az egész vasigényt pótolja.Max segít rajt egy picit.Ezzel nem az a baj hogy nem eszel olyan ételt amiben vas van,hanem nem szívja be a szervezeted a vasat (Családtagom is ezzel küzd) És már kórházon,meg x vizsgálaton túl van..
2012. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
C-vitamin + Béres csepp, májas ételek, vörös húsok (sovány marha, disznó), spenót. Lehet, hogy csak c-vitamin hiányod van. A vas csak c-vitamin jelenlétében szívódik fel.
2012. szept. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 poiu ***** válasza:

Ha vizsgálat alapján tudod, hogy vashiányos vagy, akkor kérd meg az orovst, hogy írjon fel valamit. A vasból lehet túl sokat is szedni, tehát nem jó vele játszani.

Élelmiszer: a legjobb forrás a vér. Itt a hentesnél van hagymás sült vér, egy kis adag 3százvalahány forint, egy ebédre pont elég. Persze ha meg tudod enni - én szeretem.

2012. szept. 5. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy segítsem a vas felszívódását, egyek mellé magas c-vitamin tartalmú ételt is?
2012. szept. 5. 19:39
 8/10 anonim ***** válasza:
NŐVÉR nevű vas tabletta- drogériákban, patikákban kapható!
2012. szept. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 poiu ***** válasza:
A C vitammin fontos, de továbbra is javaslom, hogy beszélj orvossal. Nézesd meg, nem vagy-e gluténérzékeny. A vérszegénység, tejérzékenység egyik nem ritak oka a glutén intolerancia.
2012. szept. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 BlastNoise válasza:
Màj a legjobb a vashiànyra
2012. szept. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!