Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Kényszeresen eszem, nem bírok...

Kényszeresen eszem, nem bírok leállni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem szoktam amúgy sokat enni, és minél jobban megpróbálok egészségesen, meg nem akarok fehér, finomított cukrot enni-használni, helyette mézet, meg nem eszem meg (általában) a fölöslegesen agyoncukrozott-tartósított-sózott-zsírozott kajákat, egyszerűen nem akarok már egy joghurtot vagy müzlit se; ráírják hogy "a kiegyensúlyozott étkezés kiegészítője", közben meg ázik a cukorban; szóval amit "normális állapotomban" eszek gyümölcs-zöldség-csirke-tej, najó, néha egy kis csoki, nagyon ritkán; már elegem van, régebben (most mingyárt 18 leszek) folyamatosan cukorral tömtem magam, és semmmi tápláló, meg rost, de most hogy megpróbálom átszervezni az életvitelem, rendszeresen falásroham 1-2-3 nap folyamatos zaba, vagy pl. vegyük a tegnapot: nyaram első 2 gombóc fagyija, aztán valahogy mint ha drog lenne a "fejembe szállt", hazamentem és 4 órán át tömtem magam (4 óra:3000 kcal), persze jól elrontottam a gyomrom, és most is zabálok, pedig nem is vagyok éhes, és ideges vagyok miatta, de mintha nem bírnám irányítani, kipukkadok, bűntudatom van; amúgy sokan azt mondják hogy "csont és bőr" vagyok, szerintem nem, nekem nagyon vigyázni kell a súlyomra, vagy csak túlreagálom?? ahogy elkezdem enni a zsíros cukros ételeket mintha ahogy a számba kerül, és lenyelem, abban a pillanatban egy dagadék leszek, undorító, disznó, és kiül a bőrömre úgy érzem, meg úgy is érzem disznó vagyok, de akkor minek csinálom; talán az lenne alegjobb, ha már egy fagyit se ennék soha? Vagy a szervezetem? Anyagcserém? Hogyan állítsam helyre? Én olyan gusztustalannak érzem magam így!
2009. júl. 25. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
én bezárnálak vhova azt majdcsak lenyugszol !:D
2009. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lányom, önképzavar. Tudod miaz? Nyár van, meleg van, fiatal vagy, nehogy már attól a kis fagyitól hízz el. Ne nevetess. Az én gyerekeim naponta esznek fagyit, igaz, nem egészséges, Nade, mi egészséges már ebben a világban? A levegő sem amit beszívunk. Semmi bajod nem lesz, hogyha néha-néha megengedsz magadnak, egy sajtburgert, vagy 2gombóc fagyit. Na, nem mondom, rendszert nem kell csinálni belőle, de ha amúgy egészségesen táplálkozol, sok rost, fehérje, nem sok szénhidrát, bajod nem lesz tőle. 1kiló zsír, körülbelül 10.000 kalória. Most gondold már el, mennyi fagyit kéne ehez enned...
2009. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
egész álló nap tömöm magam. nem is vagyok éhes. hánynom kell, a hasam fáj, nem vagyok éhes. undorító vagyok.
2009. júl. 25. 20:42
 4/5 anonim ***** válasza:

Ismerős. Nekem is volt ilyen. Önkontroll kell!!! Én Ednos vagyok. (étkezési zavaros), egyszer anorexiára való tüneteim vannak,aztán zabálok és hányok. Bár a hányás nagyon ritkán van,mivel utálom és mindig sírok utána...

Most éppen ott tartok,hogy napi max 200-300kcal-t eszem meg. Félek,hogy ezután jön a zabálós korszak,de próbálom kontrollálni magam,mert tudom,hogy fogynom kell és nem szabad teleennem magam...


Szurkolok,hogy túl legyél ezen.

2009. júl. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
...Jó lenne, veled beszélni, de nem lehet e-mailt küldeni neked..:P
2009. júl. 28. 19:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!