Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon finnyás vagyok, semmit...

Nagyon finnyás vagyok, semmit sem eszek meg. Hogy tudnék rászokni a rendes étkezésre?

Figyelt kérdés

13 vagyok, és egyszerűen semmi rendes ételt nem tudok megenni :( Ha valamit, amit nem szeretek, a számhoz közelít, nem tudom lenyelni... Valaminek, már a szagától is rosszul vagyok, és ez számomra nagyon rossz...

És tudom, hogy a szüleim is sajnálkoznak emiatt, meg sokszor szomorúak, de ha megpróbálok valami, sose sikerül.

Pedig, tényleg igyekszem...

Semmi zöldség, egy két gyümölcs max. (pedig ezekre, ilyen idősen, tudom, hogy szükségem van) semmi szénsavas üdítő (bár ez nem hiányzik csöppet sem)semmi leves...

Nagyon szeretnék megjavulni/megváltozni, leadni pár kilót, de ez ilyen körülmények között, nagyon nehéz... :(

Ha adnátok pár tanácsot, nagyon megköszönném (:


2009. júl. 23. 19:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Furcsa, amit írsz, el kéne menni vele a doktorhoz, ha nincs semmilyen betegség, ami ezt okozná, akkor talán a nevelési tanácsadóba, hogy segítsenek. Ez elég szokatlan, nem hiszem, hogy a szándékodon múlik. Ha nagyon szépen díszített, akkor s ekívánod? És jéghidegen? Vagy forrón? Chilivel?

Szedtél már étvágyjavítót? Nincs valami epe vagy májbajod?

2009. júl. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit eszel?
2009. júl. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű a megoldás. ne egyél 2 napig semmit, akkor biztos lemegy a torkodon a leves meg minden más kaja is. :)
2009. júl. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
mármint zöldségleves.
2009. júl. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Kérd meg anyukádat, keressetek meg egy pszichiátert. Mindenképpen kezelni kell, mert ez fóbia. Saját magad is érzed, hogy ez nem jó, de nem tudsz tenni ellene. Egyedül biztosan nem. Menjetek el szakorvoshoz, segít leküzdeni ezt a dolgot. Már korábban kellett volna. Valószínűleg lelki gátlás van az undor mögött. Szerintem minél hamarabb mész orvoshoz annál jobb.
2009. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én éveken át utáltam a csirkét,mert írtóztam a bőrétől. Aztán egyszer hazajöttem egy kiadós mászkálás után úgy hogy éhgyomorral indultam el délben,és este hétkor értem haza. Nem volt otthon más kaja csak fokhagymás csirkefarhát. Undorodtam,apám meg fogta és leszedte a bőrét,és mivel farkaséhes voltam,megettem (azelőtt ezt nem volt hajlandó megtenni és rámszólt ha le akartam piszkálni a bőrt). Azóta a kedvenc kajám a csirke,és számtalan módon készítettem/segítettem készíteni.


Azt mondom,kezdj el tanulni főzni. Az ételek készítése közben rájössz majd hogy ez nem csak egy házimunka,vagy szükséglet,ez művészet. Muszáj lesz majd megkóstolnod a félkész kajákat ha nem akarod hogy elsózd,elborsozd,vagy épp íztelenek legyenek. Pluszban pedig,ha mondjuk nem szereted a húslevest,akkor úgy variálsz az ízekkel,hogy már kedvedre legyen.


Én is elég finnyás voltam,és az hogy egy teljes nyáron szinte minden nap be kellett segítenem a főzésbe,nagyon sokat javított az ízlésemen,neked is javaslom.


Sok sikert!

2009. júl. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is megkérdezem, hogy akkor mit eszel? Miből van a súlyfelesleg, amit szeretnél leadni? Mi lenne, ha magad mennél el bevásárolni egy piacra vagy elegáns szupermarketbe, azt vennéd meg, ami tetszik, keresnél recepteket és kis segítséggel te főznéd meg a családnak, sőt meg is teríthetsz gusztusosan. Ha megetted, jutalmul nem kell mosogatnod :)Olvasgassál szakácskönyveket, receptoldalakat.
2009. júl. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Mit eszek? Halat, tésztát, húst, néha édességet, rizst ilyeneket...

De a tesóm is ilyen volt állítólag, csakhogy ő valahogy magától nőtte ezt ki... De én nem tudom, hogy hogy lesz ez nálam.

Köszi, a válaszokat (:

2009. júl. 23. 21:16
 9/11 anonim ***** válasza:

20:07 vagyok

Ha fogyni akarsz,akkor a tésztát,rizset,krumplit,meg az ilyen szénhidrátdús köreteket hanyagold,és egyél inkább zöldséget. Grillezve,párolva,főzve vagy akár nyersen is.

2009. júl. 23. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy sok zöldséget kéne ennem, de képtelen vagyok rá ): a rizst pedig nem tudom hanyagolni, mert csak az, amit köretként megeszek... ):
2009. júl. 24. 09:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!