Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Cukor vagy édesítőszer?...

Cukor vagy édesítőszer? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Mindenhol azt hallani, hogy milyen egészségtelen a sok cukor...Ugyanakkor már azt is terjesztik, hogy az édesítőszer káros, rákot okoz, stb.


Üdítőkből melyik a kevésbé egészségtelen, a cukros, vagy az édesítőszeres?


2012. aug. 18. 21:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem az üdítő [ha pl. a kólát értjük alatta] nem túl egészséges.


És az én meglátásom szerint cukor. A cukor természetes, az édesítő mesterséges.

2012. aug. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem minden áldott nap iszod,és mértékkel,akkor egyik sem káros. Régebben nem volt édesítőszer,és mégis mindenki élt...
2012. aug. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
mindenképp cukor, de mértékkel
2012. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A cukorra szüksége van a szervezetnek,mert csak így tud elég inzulint termelni. Csak a sok mennyiség a káros. Az édesítőszer viszont egyértelműen káros.
2012. aug. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Se ez, se az. Ha valóban egészségesen akarsz édesíteni, akkor sztívia (stevia), xillit, esetleg méz jöhet szóba. Ezek természetes édesítők, nézz utána a neten, mennyi jó tulajdonsággal rendelkeznek. (De fel is sorolom, ha érdekel.)

Nagy hátrányuk, hogy egyelőre nagyon drágák.

Mostanában kezdik piacra dobni a sztíviás üdítőket, a nestlé itthon is forgalmaz ilyen j.teát. Olvastam, hogy tőlünk nyugatabbra a coca-c. már ezzel is gyártja és árulja az üdítőit.

2012. aug. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!